Wpis z mikrobloga

Miałam dzisiaj egzamin z prawa konstytucyjnego. Średnio trudny, test wielokrotnego wyboru. Skończyłam trochę wcześniej i zerknęłam do koleżanki, bo szeptem prosiła mnie o pomoc. Patrzę, a tam pytanie

"Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej:"

a) nie ponosi odpowiedzialności politycznej przed parlamentem

b) ponosi odpowiedzialność polityczną przed parlamentem

...

I laska zaznaczyła obie odpowiedzi jako poprawne...

#prawo #rozowepaski #egzamin #studbaza #coterozowepaskitojanawetnie
  • 21
  • Odpowiedz
@corrallus: oczywiście, że nie jest łatwo, bo nikt nie mówił, że będzie, ale bez przesady z tą rodziną prawniczą, jak jesteś ogarnięty to zrobisz aplikacje i znajdziesz prace, jak nie to niestety nawet rodzina prawnicza nie pomoże.
  • Odpowiedz
@kodekscywilny: @corrallus: ale tak naprawdę po jakich studiach jest łatwo? ludzie myślą, że wraz z dyplomem wydziału prawa dostaną od ręki Jaguara z salonu... a tak łatwo nie ma. Nie ma co ukrywać, że jak w każdym zawodzie rodzina/znajomości mogą pomóc - ale równie dużo można osiągnąć jak się mądrze pracuje.
  • Odpowiedz
@Jack_Donaghy: no Jaguara nie dostaną, ale imo prawo to chyba najlepszy wybór z kierunków humanistycznych, daje szerokie pole manewru, bo przecież nie każdy musi iść na aplikacje i pchać się do palestry. są zusy, krusy, urzedy, korpa i mnóstwo innych placówek gdzie prawnik jest potrzebny. Możesz też zostać raperem jak Łona, Pih, Ras, czy Smarki (ten chyba jednak został jakiś urzędnikiem czy radcą).
  • Odpowiedz
@Jack_Donaghy: Po prawie ma sie zawsze jakas "lepsza" prace niz inne humanistyczne kierunki nawet jak nie w zawodzie. To jest chyba najlepszy wybor razem z ekonomia jak nie masz konkretnych pasji a nie jestes glabem i chcesz cos studiowac.
  • Odpowiedz
@corrallus: jak ma konstytucyjne na I roku to ma jeszcze 4 lata na ogarnięcie :) znam gościa, który zdawał kpa do ostatniego semestru 5 roku (kpa na 3), a teraz robi doktorat w tej katedrze, nigdy nie jest za późno :)
  • Odpowiedz
@alma_: ja mam 26.06 z tego egzamin i obym w stresie czegoś takiego nie jebneła XD zresztą, u mnie na egzaminie z historii powszechnej państwa i prawa padło pytanie:

Kto wprowadził system łupów?

a. Andrew
  • Odpowiedz