Wpis z mikrobloga

A potem ubezpieczyciel powie, że 10 lat temu potknąłeś się i nie poszedłeś z tym do lekarza i to, że masz biodro do wymiany to twoja wina i kasy nie będzie


@Khaine: Nie jestem pewny na 100% ale zdaje się że po wprowadzeniu ObamaCare nie mogą odmówić Ci leczenia jeśli masz ubezpieczenie. Jedyny plus tej chorej ustawy.
@LordOfTheBananas: Odmówić leczenia ci nie mogą, ale nie zmienia to faktu, że ubezpieczyciel będzie robił co może żeby nie wypłacać tego ubezpieczenia i żebyś koszta zabiegu sam potem musiał pokryć :D
@Khaine: No co za #niewolniczalogika. Jak ubezpieczyciel złamie warunki umowy i cię oszuka to go podasz do sądu i wygrasz. A ty już z góry sobie założyłeś, że ubezpieczyciel zawsze cię oszuka, okradnie i nikt mu nie będzie mógł nic zrobić. Tobie się wydaje, że każdy ubezpieczyciel jest jak ZUS, tak cię państwo wychowało, żebyś przypadkiem sobie, głupi niewolniku, nie pomyślał, że może być jakaś lepsza alternatywa.
@ibilon: No właśnie się odczepiło. I dlatego jest zmowa, bo państwo za to płacić nie musi. To jest żywy przykład, że są rzeczy, których samopas puścić nie wolno (opieka zdrowotna to nie ajfon, że jak za drogo to możesz nie kupić, albo płacisz albo zdychasz) i jakaś kontrola powinna być.
No właśnie się odczepiło. I dlatego jest zmowa, bo państwo za to płacić nie musi.


@Khaine: CO? A Obamacare to co? Prywatna inwestycja? Tobie chyba cegła spadła na głowę albo jesteś jakimś krewnym Szumlewicza.

Przyczyną zmów cenowych i monopoli jest ingerencja państwa. Tylko państwo może zmusić kogoś, żeby podniósł ceny albo zakończył działalność.

Załóżmy, że ja założę sobie szpital. I co mi zrobisz? Jak mnie zmusisz, żebym włączył się do twojej
@ibilon: No właśnie ObamaCare to jest próba naprostowania patologii.

Przyczyną zmów cenowych i monopoli jest ingerencja państwa.


To jest bełkot i korwinizm. Bo w USA państwo nie ingerowało przed Obamą i nie ma innego kraju chyba gdzie istnieje zmowa cenowa w służbie zdrowia, i notoryczne zawyżanie cen przez wszystkie szpitale. Szpitale po prostu zauważyły, że ludzie nie mają wyboru - płać albo zdychaj. To ceny świdrują w kosmos. Zresztą podobna sytuacja
To jest bełkot i korwinizm. Bo w USA państwo nie ingerowało przed Obamą i nie ma innego kraju chyba gdzie istnieje zmowa cenowa w służbie zdrowia, i notoryczne zawyżanie cen przez wszystkie szpitale.


@Khaine: To przejdź się do apteki i zobacz ile kosztują leki, a potem sprawdź sobie w internecie, ile te same leki kosztują, na przykład, w Indiach, skoro tobie się wydaję, że w Polsce nie ma żadnej zmowy cenowej.
@Khaine: No ale dla ubezpieczyciela taka zmowa cenowa to też koszty są, dlatego powinnien umożliwić leczyć się klientowi taniej za granicą, a nawet do tego zachęcać w jakiś sposób.