Wpis z mikrobloga

Mirki a więc moja pierwsza próba przy malowaniu światłem :) Już wiem co będzie mi potrzebne następnym razem. Na pewno coś z większym ekranem niż 4.5cal a więc jakiś tablet 10cal trzeba załatwić :P Ale jak na pierwszy raz przy kilkunastu próbach było OK :) Problem z pokryciem tła był tylko przy większych przedmiotach.... Następnym razem muszę ich przygotować trochę więcej niż 1 i te co leżą pod ręką :v

Jeśli ktoś nie wie jak to zostało zrobione zapraszam do zadawania pytań, chętnie odpowiem ;)

Więcej mojej twórczości znajdziecie na flickrze ;) Jak i parę kadrów więcej z tego pewnie jutro ;)

https://secure.flickr.com/photos/coder_best/

No i wołam wszystkich zainteresowanych poprzednią fotką z backstagu :)

@Wapniak:

@Krolowa_MLWP:

@loozaque:

@Roballo:

@horiks:

@PeaceUN:

@profesorek92:

@Chacha:

@buhajbej:

@ktoosiu:

@nilhir:

PS: fajnie było by się wbić w gorące :)

#foto #fotografia #zabawaswiatlem #malowanieswiatlem #raw #bojowkaraw
CODERBEST - Mirki a więc moja pierwsza próba przy malowaniu światłem :) Już wiem co b...

źródło: comment_zcmvYumVLvmpo1RrTVoR9mqpHPQHfhWu.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
@Roballo:

Jak powstało tło - 1. Tło to duża biała kartka http://c3201142.cdn02.imgwykop.pl/comment_0onZsrrxVDa9SLEZLDGgKMs3tNyqw9aW,w400.jpg Położona w taki sposób żeby nie było zagięć żeby płynnie przechodziła z podłoża w ścianę :)

Nie oświetlałem jej dlatego pozostała ciemna ;)

Jak powstało światło - 2. Tło powstało po przez wyświetlenie na ekranie smartfona obrazka i przeciągnięcie go za obiektem tak jak to widać na zdjęciu, widać jaką drogę pokonał telefon ;)

Jak oświetliłem obiektyw - drugi
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: W poprzednim komentarzy opisałem co i jak ;) > Ustawienia aparatu - Nikon D5100 - obiektyw 18-105mm...... Nastawy ( ISO 200 - F/8 ale czasami F/10 - czas 15 sekund naświetlania.....

Obróbka to przycięcie zdjęcia + rozbicie trochę cieni na obiektywie, żeby było go trochę lepiej widać ;) i to w sumie na tyle nie musiałem jakoś bardzo się tym zdjęciem bawić :) już bez obróbki wygląda fenomenalnie :D
  • Odpowiedz
@epll: :D Super ale kurna dlaczego plaża jest jakoś dziwnie przesunięta? Po lewej kończy się wyżej niż po prawej :D hahah

Super jest z tym zabawa lubię czasami duchy robić :D

:D
  • Odpowiedz
@CODER_BEST: ej ej, #malowanieswiatlem to mój tag złodziejaszku ;) Trochę uśpiony póki co, w wakacje będzie kontynuowany jak w końcu po rurkę rozpraszającą pojadę.

Ale właściwie to robisz coś podobnego, tylko w mniejszej skali z większą rozdzielczością, mogę się podzielić tagiem, niech będzie moja strata ;) Efekt świetny muszę przyznać.
  • Odpowiedz
@CODER_BEST: Bo poszerzali plaże kilometr/dwa na lewo od miejsca wykonania zdjęcia ale przyszedł sztorm, piasek zabrało i dopiero molo "zatrzymało" porwany piasek w tym miejscu.
  • Odpowiedz