Wpis z mikrobloga

Mirki a więc moja pierwsza próba przy malowaniu światłem :) Już wiem co będzie mi potrzebne następnym razem. Na pewno coś z większym ekranem niż 4.5cal a więc jakiś tablet 10cal trzeba załatwić :P Ale jak na pierwszy raz przy kilkunastu próbach było OK :) Problem z pokryciem tła był tylko przy większych przedmiotach.... Następnym razem muszę ich przygotować trochę więcej niż 1 i te co leżą pod ręką :v

Jeśli ktoś nie wie jak to zostało zrobione zapraszam do zadawania pytań, chętnie odpowiem ;)

Więcej mojej twórczości znajdziecie na flickrze ;) Jak i parę kadrów więcej z tego pewnie jutro ;)

https://secure.flickr.com/photos/coder_best/

No i wołam wszystkich zainteresowanych poprzednią fotką z backstagu :)

@Wapniak:

@Krolowa_MLWP:

@loozaque:

@Roballo:

@horiks:

@PeaceUN:

@profesorek92:

@Chacha:

@buhajbej:

@ktoosiu:

@nilhir:

PS: fajnie było by się wbić w gorące :)

#foto #fotografia #zabawaswiatlem #malowanieswiatlem #raw #bojowkaraw
CODERBEST - Mirki a więc moja pierwsza próba przy malowaniu światłem :) Już wiem co b...

źródło: comment_zcmvYumVLvmpo1RrTVoR9mqpHPQHfhWu.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
@CODER_BEST: W sumie trochę zczitowałem bo kilka fot robionych jedna po drugiej aby ładnie linie zrobić i potem w PS połączenie fot. Niestety zrobienie tego na jednym kadrze nie było zbytnio możliwe bo przepalało się niebo a nie miałem żadnego filtra żeby to zredukować :/ Ogólnie to ja w zupełnie innym typie fotografii się "specjalizuje" więc każde takie foto to jest pierdyliard prób a i tak nie wychodzi tak jak bym
  • Odpowiedz
@epll: No wiadomo, że nie wychodzi od razu tak jakbyśmy chcieli :D Ja zrobiłem dokładnie 7 zdjęć dopiero 8 było tym które wstawiłem ;) Bo przy poprzednich robiłem jakieś głupie błędy ;)

Wiesz przepalało ale tak kompletnie? Może dało się to niebo wyciągnąć :D
  • Odpowiedz
@PeaceUN: Może bym trochę dłużej poświecił, ale wyobraź sobie, że dodajesz do tego zdjęcia tło od razu +100 do wyglądu :D Pobaw się jeszcze, ale takie zabawy tylko wieczorem w nocy musi być konkretnie ciemno, chyba że masz takie pomieszczenie :D

@maciekawski: hhmm widzę mała GO a więc mocno otwarta przysłona a więc i krótki czas naświetlania :) Przy takich zdjęciach, gdzie nie ma tła fajna jest duża głębia ostrości
  • Odpowiedz
@PeaceUN: Ooooo ciekawy efekt muszą znaleźć gdzieś u siebie taką szklaneczkę :D Tylko nie wiem dlaczego jakość spada bardzo mocno na krawędziach tej poświaty, zmniejszałeś to zdjęcie? Spróbuj żeby ta poświata była bardziej płynna miękka...

PS: Robiłeś konwersję do B&W?
  • Odpowiedz
@CODER_BEST: w fotografii reklamowej robi się tylko od tylu... ewentualnie dwa softboxy po 2 stronach ale jak pracowałem w agencji reklamowej to stosowaliśmy tylko oświetlenia tylne na tlo - tam były szare tla tu miałem tylko biala kartke
  • Odpowiedz
@PeaceUN: Ooo to ciekawa praca.. Ale czasami jak patrzę na reklamy już mówię o tych kręconych dla TV do się zastanawiam jaki idiota to wymyślił i jaki większy zatwierdził do emisji :v

A co do fotek to trzeba eksperymentować, to że tamta technika była dobra a za pewne była to nie oznacza, że inna będzie gorsza ;)
  • Odpowiedz
@CODER_BEST: w takiej agiencji to jedna osoba stoi przy aparacie a druga macha swiatlami - wlacza się oświetlenie prowadzące i mniej więcej wiesz gdzie będą bliki a latarką to niejedna koszule można przepocic zanim dojdziesz gdzie trzeba stanac żeby wyszlo dobrze
  • Odpowiedz