Wpis z mikrobloga

To co? #jkm obróci nas w stronę #rosja ? Czuję lekki zawód z tego powodu. Liczyłem na jako taką bezstronność w kontaktach z innymi krajami a zarazem skupienie się na skupieniu się na własnym podwórku. Chociaż.. może pewna sympatia #jkm do #rosja wynika z chłodnej kalkulacji, gdyż kraj ten jest dla nas dużym rynkiem zbytu. Ale wciąż mi to nie leży. Z tego co przeczytałem w #newsweek wynika że partie prawicowe w innych krajach UE również sympatyzują i popierają #rosja. Czyżby #knp też wpisywała się w ten schemat? Poczekamy zobaczymy..

#przemysleniazrana

  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ludzik: "- Nie jestem ani prorosyjski ani antyrosyjski. Państwa nie mogą być przyjaciółmi, mogą mieć tylko wspólne interesy. Osobiście kocham Rosję. Ale nie ukrywam, że znacznie bardziej kocham kraje, które leżą bardzo daleko od Polski, na przykład Chiny kocham jeszcze bardziej - mówi Korwin-Mikke."
  • Odpowiedz
@ludzik: "Zapytany przez dziennikarza RIA Nowosti, czy Nowa Prawica ma polityczne kontakty z rosyjskimi partiami, odpowiada: "Nie, niestety. Widocznie u was w Rosji nie ma, póki co prawdziwych prawicowych partii". - Jabłoko (liberalna partia opozycyjna - red.) to nie partner dla nas, pan Żyrinowski - także. Żyrinowskiemu u nas w Polsce bardziej by odpowiadał Janusz Palikot z jego partią Twój Ruch - dodaje Korwin-Mikke."
  • Odpowiedz
@axis_mundi: Dzięki, ale czytałem dokładnie. Jestem zaniepokojony mimo to. W znalezisku, czytałem komentarze po łebkach, wytyka my się błędy- choćby stwierdzenie że Rosja jakoś bardzo się rozwija. Ciekaw jestem dalszego toku wydarzeń ale jestem sceptyczny. No bo czy my #!$%@? nie możemy mieć jakoś neutralnych polityków?
  • Odpowiedz
@ludzik: Dla niektórych ludzi bezstronność jest objawem sympatii. Wystarczy, że dziennikarz jest bezstronny i już się go odbiera jako sympatyzującego z JKM. Tak samo u Ciebie ze stosunkiem do Rosji.
  • Odpowiedz
Tak samo u Ciebie ze stosunkiem do Rosji.


@kunajk: Oboje znamy historię. Zobaczy się w jaki sposób #knp będzie się odnosić do naszych wschodnich sąsiadów. Nie jestem natychmiast na nie, jestem zaniepokojony.
  • Odpowiedz
@ludzik: wiesz, nigdy niczego nie przewidzisz na 100% ja też mam awersję do rosji, choćby z tego powodu że tam są rządy kgbistów, z drugiej strony jkm wszystko i zawsze robi na przeciw innym, taki marketing. I jeszcze jedna bajka że zachód jest skażony marksizmem czego on nie nawidzi.
  • Odpowiedz
@ludzik: A czemu JKM ma być antyrosyjski hm? przecież jak walki toczą się na wschodzie Ukrainy a nie w Polsce proste nie należy sobie robić wrogów jak śp Lech Kaczyński który nie lubił Niemców i Rosji i co z tego wyszło oba Niemcy i Rosja zacieśniły z sobą współprace
  • Odpowiedz
@ludzik: Chodzi o to aby się bezpiecznie rozwijać i nie robić sobie wrogów bo to głupie po co mamy robić z Rosji wroga która nic od nas nie chcę to głupie lepiej siedzieć spokojnie i tyle nie wtrącać się w sprawę Ukraińską a zacząć rozwój handlu a Ukraina no czuż trudno ja jako Polak interesuje się interesem Polski nie Ukrainy i co się tam stanie to mnie nie obchodzi
  • Odpowiedz
@konradinio: To jeśli za miesiąc zajmą wschód a za dwa będą panoszyć się gdzieś w okolicy centrum to będziesz spokojnie siedział twierdząc że nie nasz problem? Nie mówię żeby mieć sraczkę na każdy ruch Ruskich, ale trzeba mieć rękę na pulsie.
  • Odpowiedz