Wpis z mikrobloga

Och, jak mi szkoda tych wszystkich wyborców KNP, nierozumianych i ciemiężonych przez społeczeństwo, którzy wypisują na mirko te swoje rzewne historyjki, licząc na masę plusów i poklepanie po pupci od równie pokrzywdzonych przez los kuców.

Tak se myślę, że jeśli tak im ciężko w życiu publicznym, że takie żale, że tacy pokrzywdzeni, bo ich nie rozumiejo, a oni jedyni prawilni, tacy oryginalni i niepowtarzalni - to tak mi się wydaje, że jak wejdzie ten wolny rynek, za którym się tak namiętnie opowiadają, to ich zwyczajnie połknie, bo se biedaki w życiu kompletnie z tym nie poradzą. Będą biegać jak poparzeni do tych wyśmiewanych przez nich humanistów - psychologów, którym to się dzięki nim fajnie zacznie wieść. No bo tak działa wolny rynek ;)

#cotekuce #knp #neuropa #bekazprawactwa #buldupyprawactwa #polityka
  • 35
@Camel665: Mam wrażenie, że wiele z tych osób jeszcze nie miało okazji wziąć się za barki z życiem, ale nie wiadomo z jakiego powodu, są święcie przekonani, że na wolnym rynku będzie im łatwiej. Albo mają się za oczywistych zwycięzców, albo są zakłamanymi optymistami. Paradoksalnie uważają, że wolny rynek im wszystko da! To takie socjalistyczne jakby myślenie. Na wolnym rynku trzeba zapieprzać, mieć pomysły i sporo szczęścia.
@choleryk:

Szanuję ludzi z jakimkolwiek doświadczeniem w prowadzeniu działalności poza kartkówkami z przedsiębiorczości, którzy głosują na KNP jako partię oferującą deregulację naszej biurokracji. Takich ludzi jest jednak niewiele, tym bardziej na wykopie.

Za to jeżeli ktoś nie radzi sobie teraz to na wolnym rynku zostałby po prostu zredukowany do roli trutnia. Finansowo, lub społecznie. Nie od dziś wiadomo, że rewolucja zjada własne dzieci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam wrażenie, że wiele z tych osób jeszcze nie miało okazji wziąć się za barki z życiem, ale nie wiadomo z jakiego powodu, są święcie przekonani, że na wolnym rynku będzie im łatwiej. Albo mają się za oczywistych zwycięzców, albo są zakłamanymi optymistami. Paradoksalnie uważają, że wolny rynek im wszystko da! To takie socjalistyczne jakby myślenie. Na wolnym rynku trzeba zapieprzać, mieć pomysły i sporo szczęścia.


@choleryk: Uwaga poprawiam: Oni/my nie
@LibertyPrime:

Akurat Twoje podejście wydaje się być w pełni racjonalne i nie tego tyczy się OP.

Nie oszukujmy się jednak, wiele osób (szczególnie tutaj) zostało zupełnie pożartych przez ideę. Tu nie chodzi o postawę roszczeniową, bardziej o naiwne oddawanie się spełnianiu pewnego zapotrzebowania psychicznego przez KNP i zamknięcie się na możliwość dialogu.

Patrz: Jak wygląda Polska po dojściu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke do władzy! (https://www.youtube.com/watch?v=L4YDs4uxnJI)

Ten film to dla mnie
to jest więcej niż oczywiste. Na wolnym rynku będą homosie, gondor, koszulki z Che, reklamy z Leninem i takie tam. To nie są przyjazne warunki dla konserwatysty xd


@stekelenburg2: Żartujesz chyba. Te wszystkie zjawiska byłyby w znacznie mniejszym stopniu obecne w życiu publicznym, gdyby był wolny rynek. W tej chwili homoseksualiści, gender, polityka równościowa jest mocno wspierana przez władze. Gdy tego wsparcia zabraknie, te zjawiska zostaną zmarginalizowane do takiego stopnia, w
@falouu: to ja nie mam nic przeciwko temu wszystkiemu i przeciwko uwolnorynkowieniu tego. Byleby wolnorynkowcom nie przyszło do głowy tego zabraniać - to moja jedyna obawa jak czytam niektórych wykopowych wolnorynkowców. Podkreślam: tylko niektórych.
@Postronny: W tym wątku nie ma znaczenia na kogo głosowałem. Wynik KNP przeszedł mi obojętnie, ot 4 posłów weszło do PE i już, to kuce się tym tak podniecają. Jak dla mnie, to całkiem ciekawie, że tak się stało, trochę urozmaicenia będzie w tym nudnym jak flaki z olejem parlamencie europejskim (przynajmniej z polskiej strony). Ja zagłosowałem na znajomego.