Wpis z mikrobloga

@erykwks: wielu z tych 3000 zostało wpisanych na listę po dwa razy ;) więc jest ich mniej niż podają. podobne oszustwo, jak z 99% Katolików w Polsce ;)
  • Odpowiedz
@erykwks: uważam, że wszelkie pochodne tzw. klauzul sumienia (bo o czymś takim jest mowa) są pewną niekonsekwencją-odpowiedzią na istniejącą niekonsekwencję służby zdrowia i systemu opieki zdrowotnej w tym kraju.

w idealnym świecie nie ma potrzeby wprowadzania takich mechanizmów, a dopóki nie ma tego idealnego świata, to jak dla mnie leworęczni i rudzi mogą mieć swoje własne klauzule - a społeczeństwo portfelami czy popytem zagłosuje za sensownością rozwiązania.

idealny świat dla mnie to taki, w którym nie trzeba odmawiać wykonania aborcji, bo się jej nie wykonuje (i nie trzeba do tego mieszać żadnej religii) i nie trzeba odmawiać wypisywania recept na środki antykoncepcyjne, bo nie będzie
  • Odpowiedz
@Camel665: biorąc pod uwagę, że ta lista na prześwietl powstała z godzinę temu to liczę, że będą ją aktualizować :) i pewnie nie wszyscy lekarze mają działalność gospodarczą, co trochę utrudnia sprawę
  • Odpowiedz
@erykwks: nie widzę przeciwwskazań, by ta patologia (bo konieczność wprowadzania takich mechanizmów nie jest normalna) wymogła na szpitalach konieczność zapewnienia minimum jednego lekarza bez klauzuli z każdej specjalizacji - zwalnia się wierzących w pierwszej kolejności - znów zysk dla antyklerykałów.

pomijam tu już kwestie pozwów cywilnych i karnych :)
  • Odpowiedz
@Camel665: @erykwks: @staa:

btw. tego zapisu nie rozumiem:

zejścia z tego świata zależy wyłącznie od decyzji Boga


o ile mogę to przykleić do eutanazji, o tyle w sensie prawnym można to rozciągnąć na niemalże dowolną pomoc medyczną - słabo to napisali.
  • Odpowiedz
@erykwks: Ja w zasadzie nie mam nic przeciwko takim ustaleniom. Jestem za pełną wolnością. Oczywiście lekarze tacy powinni być jakoś wyraźnie oznakowani, nie wiem, np jako doktorzy medycyny katolickiej ;) Tak, żeby każdy miał wybór czy chce się leczyć tak czy inaczej. Jak chcesz to się możesz leczyć nawet pestkami moreli i energią z kosmosu.

Oczywiście innym warunkiem jest niewprowadzanie własnego światopoglądu do prawodawstwa. Nie mam problemu, że doktor medycyny
  • Odpowiedz