Wpis z mikrobloga

dobra mireczki potrzebuje waszej pomocy. otóż mam przed domem starą bmke(e30 316i w dobrej budzie) w której mam uszkodzony silnik m40b16.

Oto mój dylemat:

1. nie ma sensu naprawiać tego silnika więc mogę tam włożyć taki sam. Koszt to około 1100 pln(silnik około 400-500 pln i przekładka)

2. mogę wpakować tam większy silnik ale to wiązałoby się z wymianą układu chłodniczego, skrzyni, dyferencjału i zapewne układu hamulcowego w przeciągu następnych 2 miesięcy koszt około 3500-5000 pln zależy od użytych części

3. sprzedaję tą bmke i kupuje bmw e34 525i większe i wgl bardziej życiowe auto. koszt około 3000 pln jeśli uda mi się sprzedać moją w dobrej cenie

jakieś pomysły? a może jeszcze inne wyjście? pic related

#bmw #dylematy #motoryzacja
Mr_Swistak - dobra mireczki potrzebuje waszej pomocy. otóż mam przed domem starą bmke...

źródło: comment_YUFlCMl7cZft8vSG4Ye8juEmNeL5xGy9.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@Mr_Swistak: 525 ma dobry stosunek moc/masa/spalanie, zwróć uwagę kto sprzedaje :) Małolaty lubią zajeżdżać :( Poza tym zadbane wnętrze, takich już mało zostało. Nie wiem czy kupujesz sama benzyna czy b+gaz, ale zwróć uwagę na stan instalacji, na przepływomierz, na dolot powietrza i obejrzyj bardzo dokładnie progi :) BARDZO dokładnie. Bo tak się mówi, że "coś tam" do robienia, a e34 potrafi chłonąć kaskę, ale jest cudna :) #coolstory
  • Odpowiedz
@Naciass: nic się nie dzieje, i tak dziś nie kupię ani zapewne w przeciągu 2-3 tygodni. a jak wygląda kwestia maglownicy? słyszałem że ten servotronik czy jak to się tam nazywa lubi się zepsuć w okolicac 300-400 tyś. a regeneracja to koszt 1500-2000pln. Po regeneracji jeździ już do końca życia. to prawda?
  • Odpowiedz
@Mr_Swistak: @Mr_Swistak: A no, u nas jakiś miesiąc po kupnie grzebał mąż przy maglownicy. W ogóle luzy miała takie, że można było kierownicą kręcić jak ta lala. Ale wymiana drążków i innych pierdółek i poszło. Obyło się bez wymiany, bo bysmy połynęli. Jednak bmw kosztuje. Teraz mamy rodzinnego opla(ale napęd na tył.. ;) ) i jednak jest troche taniej z częściami. U nas wyciekał płyn od wspomagania, trzeba
  • Odpowiedz