Wpis z mikrobloga

dobra mireczki potrzebuje waszej pomocy. otóż mam przed domem starą bmke(e30 316i w dobrej budzie) w której mam uszkodzony silnik m40b16.

Oto mój dylemat:

1. nie ma sensu naprawiać tego silnika więc mogę tam włożyć taki sam. Koszt to około 1100 pln(silnik około 400-500 pln i przekładka)

2. mogę wpakować tam większy silnik ale to wiązałoby się z wymianą układu chłodniczego, skrzyni, dyferencjału i zapewne układu hamulcowego w przeciągu następnych 2 miesięcy koszt około 3500-5000 pln zależy od użytych części

3. sprzedaję tą bmke i kupuje bmw e34 525i większe i wgl bardziej życiowe auto. koszt około 3000 pln jeśli uda mi się sprzedać moją w dobrej cenie

jakieś pomysły? a może jeszcze inne wyjście? pic related

#bmw #dylematy #motoryzacja
Mr_Swistak - dobra mireczki potrzebuje waszej pomocy. otóż mam przed domem starą bmke...

źródło: comment_YUFlCMl7cZft8vSG4Ye8juEmNeL5xGy9.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@Qfarcowy: moja betka jest po wymianie całego układu hamulcowego. ubezpieczenie do 27 grudnia, przegląd do września bodajże. nowy akumulator, w komplecie felgi(te co na zdjęciu) z oponami TOYO na przód i Bridgestone na tył, z nowymi zimówkami na stalówkach i instalacja gazowa 2gen z butlą 50l. uszkodzony silnik i brak miski olejowej cena 3200. na zdjęciu na zimówkach
Mr_Swistak - @Qfarcowy: moja betka jest po wymianie całego układu hamulcowego. ubezpi...

źródło: comment_dGj8D5B7QP4zEDFq54OeYLqxSSn2JGpr.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Qfarcowy: na moje około 2-3 sezony. ciężko mi powiedzieć bo kupiłem już z nimi. układ hamulcowy-na dniach będę u mechanika który mi to robił to skseruję fakturke na to. z tego co kojarze wszystko leciało na produktach od Boscha( łożyska przednie przy okazji też były wymieniane) butla w bagażniku, a ile przejechane to nie mam pojęcia
  • Odpowiedz
Bardziej chodzi mi o podłużnice, podłoge, kwadraty itd. Nie szukam ponad 20 letniego auta które nie ma ani purchla bo takie chyba nie istnieją, sam mam jeszcze na handel e39 z 2001 roku z zeżartym progiem i bierze nadkole ;)
  • Odpowiedz
Kwadraty w e30 to podłoga na łączeniu z progiem, błotnikiem i ścianą grodziową, podłoga od dołu może wydawać się cała, a w rzeczywistości blachy w tych miejscach już nie ma ;)

Gdybyś się rozmyślił to wsadzaj śmiało m52tub28, frajda niesamowita. Albo wykładasz grubszą kasę i wsadzasz m50b25 + chinskie turbo od k64 i spokojnie granice 320 koni można osiągnać, a na e30 to przeogromna moc ;)
  • Odpowiedz