Wpis z mikrobloga

Poprawiłem numer bo niestety jedna osoba się pomyliła, a kilka w ogóle nie dodała odliczania...

2580 - 1 = 2579

Robert E. Howard

Conan Barbarzyńca

fantasy

Zbiór 17 opowiadań o Conanie. Są tu historie z tego jak był przywódcą kozaków, piratem, złodziejem, Indianą Jonesem, strażnikiem królowej oraz królem Akwilonii. Ogólnie czytając opowiadania miałem wrażenie, że już to gdzieś wcześniej przeczytałem. Klasyczne opowiadania fantasy. Nie ma zwrotów akcji, od początku do końca wiadomo kto jest dobry, a kto zły, kto kogo zdradzi, ale to zupełnie w niczym nie przeszkadza. A sam Conan to spoko gosć i wypiłbym z nim trochę hyboryjskiego wina.

#bookmeter #conan
Pobierz yorar - Poprawiłem numer bo niestety jedna osoba się pomyliła, a kilka w ogóle nie do...
źródło: comment_9W2aDNSzsPuVv6Xg2qV7nfGVpCzPrL2o.jpg
  • 4
@yorar: Mam pytanie, więc jeśli przeczytałeś:

1) postacie różnią się temperamentem i charakterem (jak w Grze o Tron / twórczości Sapkowskiego) czy bardziej podobne do siebie i jednolite (Rowling / Tolkien) ?

2) trzeba czytać wszystko po kolei, czy można dowolnie przeskakiwać między tomami?

3) jeśli czuję sentyment do filmowego Conana to odnajdę tu powiew dzieciństwa czy rozczaruję się moim bohaterem w skórze Arnolda?
@NiebieskiPrzepychaczDoUszu:

1) Postacie podobne do siebie.

2) Można przeskakiwać. Same opowiadania nie są poustawiane po kolei i nie były również oryginalnie wydawane w odpowiedniej chronologii.

3) Film z Arnoldem nigdy nie widziałem. W połowie książki, postanowiłem, że obejrzę film. Był dobry dopóki główny bohater się nie odezwał... W filmie Conan wydał mi się tępy, kiedy w książce tak nie jest.