Wpis z mikrobloga

Mamy na mirko jakiegoś lakiernika/blacharza samochodowego? Problem, a w zasadzie pytanie jest takie:

Miejsce na dachu do którego klei się przednią szybę zardzewiało, szyba się odkleja, cieknie przez to woda i ogólnie jest lipa. Byłem przekonany że bez wspawania nowego kawałka blachy się nie obejdzie. Byłem dziś u jakiegoś blacharza i powiedział mi że może mi zrobić zaprawki za 300 zł, albo "robić cały dach" za 500 zł. I zastanawia mnie co on mógł mieć na myśli mówiąc "robić cały dach"? A że mi się spieszyło to nawet nie zapytałem.

No i ogólnie jak można coś takiego wyratować - jak można uratować pordzewiałą blachę nie wspawując kawałka nowej?

#blacharstwo #lakiernictwo #samochody + trochę #mechanikasamochodowa
  • 8
@bartoneczek: to zmień blacharza... wyciąć szybę, wyciąć blachę, wspawać blachę, zrobić zaprawkę (jak stary), albo cieniowanie na pół dachu jak trochę nowszy. Całość oceniam na jakieś 400-500zł. Za 300 zł będziesz miał wyjętą szybę, oczyszczone z rdzy i psiknięte sprayem...
@lasic01: jesteś z branży? Jak tak to szkoda że Warszawa bo bym do Ciebie przyjechał. ;P Może on też miał na myśli to o czym mówisz, czyli wycięcie blachy i zaprawkę/cieniowanie. Jak nie to przejadę się jeszcze do innego blacharza.
@WatchYourBack: nadkola, ranty drzwi i tylna klapa oczywiście pordzewiała, to też będę musiał jakoś rozwiązać. :)

Jeśli chodzi o ten dach to poprzedni właściciel wymieniał szybę (sam dach jako tako robiony nie był). Słyszałem teorię że jak się położy #!$%@? klej to metal zaczyna od niego rdzewieć, więc może tak było w moim przypadku. Ale pewności nie mam... :)