Wpis z mikrobloga

Plącząc się tu i tam po internetach i czytając różne rzeczy w tematyce mniej lub bardziej związane z rozwojem fizycznym, z kilku informacji poskładał mi się obraz, którego tak na prawdę nie byłem świadomy.

Nie chcę tu znowu wywoływać dyskusji o wyższości jednego nad drugim. Uważam, że każda forma wysiłku fizycznego uprawiana w ramach zdrowego rozsądku jest czymś pozytywnym.

Będąc zwolennikiem posiadania świadomości co jest co, skąd i dlaczego, dzielę się z Wami ciekawostką, o której może nie wszyscy wiedzą.

A więc do rzeczy. Czym tak na prawdę jest "crossfit"? Z biznesowego punktu widzenia tym samym co Adidas dla Adidas AG, czy Pampers dla Procter&Gamble, czyli marką, która poprzez dobrze prowadzoną kampanię marketingową stała się synonimem wszystkich produktów należącej do jednej grupy rynkowej.

Wszystkie pieluchy jednorazowe to "pampersy", wszystkie buty sportowe to "adidasy".

A rodzaj treningu łączącego wiele typów ćwiczeń i rozwój różnych parametrów sprawnościowych to "crossfit" - marka należąca do Crosffit Inc., firmy założonej w Santa Cruz, California a obecnie mającej siedzibę w Waszyngtonie. Firma zajmuje się oczywiście szeroko pojętym promowaniem treningu według założeń własnego programu oraz równie szeroko pojętym zarabianiem pieniędzy ;-)

.

#crossfit #silownia #niegownoburza
  • 13