Wpis z mikrobloga

Właśnie ukończyłem wątek główny oraz znaczną część misji pobocznych w grze #assassinscreed #blackflag. Gra bardzo mi się podobała i chciałbym się spytać czy cała seria AC jest tak dobra, bo nigdy w assasinka nie grałem?

No i plusy i minusy gry:

(+) Piękny, duży, otwarty świat, pełen tajemnic do odkrycia. Super było odpalić statek i płynąc przed siebie słuchać szumu fal, patrząc na płynące obok wieloryby i rozłupać jakiś statek Hiszpanów bądź Anglików. Wyspy, oraz przystanie też ładnie zrobione, każda inna, do tego inne ciekawe lokalizacje jak eksploracja podwodnych wraków, ruiny Majów, bezludne wyspy i inne.

(+) Muzyka idealnie pasująca do gry. Pirackie przyśpiewki podczas pływania statkiem brzmiały tak świetnie, że czasem stawałem na środku morza by po prostu posłuchać jak śpiewają :-)

(+) Różnorodne postacie, fauna i flora rozbudowana to też plus, bo np w #risen2 to każda postać miała ten sam ryj :/

(+) System walk oraz abordaż statków zrobione bardzo fajnie i nie sprawiały żadnych problemów.

(+) Klimat gry. Kolejne świetne dzieło od Ubi które ma taki klimat, że odpalając konsole czujemy się jakbyśmy tam byli.

(+) Czas gry. Póki co mam 36:14:57 a jeszcze parę godzinek pogram by wbić niektóre trofea. Wprawdzie do dzieł Rockstara jeszcze dużo brakuje ale i tak jest dobrze :)

Minusów to nie widziałem :) Ale smutno mi się robiło jak zabijałem wielorybki harpunem :(

#zakupyps3 chce się ktoś wymienić?

To tyle, pozdrawiam #gry #ps3 #konsole #pcmasterrace #xbox360.
  • 9
@ThrashMetal: Gralem tylko w dwie pierwsze:

AC 1 jest fajna przez 2-3 pierwsze godziny. Potem jest strasznie nuzaca bo robisz w kolko to samo.

AC 2 bardzo fajna. Ciekawa fabula, duzo misji pobocznych. Kilka idiotyzmow z jedynki zostalo usunietych, dodano ciekawe rzeczy jak posiadlosc i inwestowanie w nia.

AC1 - od biedy, AC2 - polecam.
@klik34: podzielam Twoją ocenę. Revelations dałabym 4, mi się dobrze grało, porównywalnie do Brotherhooda.

@ThrashMetal: jedynka jest fajna głównie pod względem zaczepienia się w fabułę, i sama fabuła jest doskonała. Każda kolejna część, aż do ACIII, ją kontynuuje i chociażby ze względu na to fajnie zachować kolejność. ACIII możesz sobie darować:)
@ThrashMetal: Ja wlasnie tez koncze glowny watek assassyna ale ten swiat jest tak wielki ze jeszcze duzo gry przede mna :P nie odkrylem jeszcze ani 1 skarbu z mapy skarbow, sporo mi zostalo kontraktow asasynow, praktycznie nic nie nurkowalem :P