Wpis z mikrobloga

Co sądzicie na temat takiej tezy, że Gowin to zaplanowana akcja PO, żeby w razie narastającego poparcia dla środowisk prawicowych głosy przejął "swój"? Przecież Tusk też #!$%@?ł o obniżce podatków, uproszczeniu, zmniejszeniu liczby urzędników. Palikot to też było "ubezpieczenie" PO, tylko z lewej strony.

#gowin #jaroslawgowin #korwin #4konserwy
  • 16
  • Odpowiedz
@Mehgods: podobnie mówiono o tfu, Palikocie. Ma to sens, może nie jest to jakiś spisek, ale lepiej samemu "wyhodować" sobie małe partie na lewo i prawo od siebie, z którymi możliwy będzie dialog i ewentualna koalicja, niż ryzykować wzmocnienie przeciwnika, z którym na dialog nie ma szans.

edit: no, to samo co Gerd, ale już zostawię.
  • Odpowiedz
@Mehgods: A ja myślę, że nie, Gowin gra jak najbardziej na samego siebie i nikogo innego, ale to podejrzany typ, a starsi, mądrzejsi i lepiej poinformowani mówili mi: bandyta jakich mało. I to wbrew tym wszystkim pozorom - bycia takim "umiarkowanym, wykształconym katolickim panem".
  • Odpowiedz
@Mehgods: Ja Gowina jako krakowianina znam parę lat. To jest jak najbardziej jego naturalne zachowanie. Facet w polityce istnieje mniej więcej od 7 lat, gdy udało mu się dostać do sejmu z ramienia PO. Nie jest to ktoś z grupy trzymającej władzę, o taki wybijający się aktywista. Dość inteligentny i od początku niepokorny, ale trzeba przyznać, że na początku musiał się podlizać Donaldowi, by zaistnieć jako postać medialna (minister sprawiedliwości). Wtedy
  • Odpowiedz
To drugi najbardziej liberalny gospodarczo polityk po Korwinie


@mactrix: Raczysz chyba żartować. Lansuje "patriotyzm gospodarczy", który z liberalizmem ma niewiele wspólnego (kupować polskie, nawet jeśli jest droższe/gorsze).
  • Odpowiedz
  • 1
@instytutsimm: przeciez w kampanii zyj po polsku nie chodzi o to, zeby kupowac polskie, nawet jesli jest drozsze/gorsze, ale o to, ze gdy masz dwa porownywalne pod wzgledem ceny/jakosci produkty, zeby wybrac ten produkowany przez polska firme
  • Odpowiedz