Wpis z mikrobloga

#autotest

Ford Focus MK1 1.8tddi sedan

Po Mondeo przesiadłem się na rok do Focusa. Miałem to szczęście, że był to jeden z lepiej wyposażonych focusów jakie widziałem (miał np. kremowe i podgrzewane skóry, podgrzewaną przednią szybę, dwukolorową deskę rozdzielczą...).

Silnik miał tylko 90KM, więc auto nie było demonem szybkości, było też węższe i wyższe niż mondeo, o wiele bardziej bujało tym samochodem na zakrętach, więc jeździło się samochodem wolniej i oszczędniej.

Spalanie w okolicach 4,5l/100km, ale po wyjechaniu na trasę, jak to w każdym słabym silniku, rosło (przy 140km/h było to 7-8l/100km).

Pamiętam, że kiedyś linka hamulca ręcznego zaczęła gorzej chodzić (mechanizm w jednym kole nie odbijał prawidłowo) i po wjechaniu na nieodśnieżony fragment drogi koło się zablokowało i prawie mnie wyrzuciło z drogi. od ostudzeniu piasty i zdjęciu koła zobaczyłem, że zaczęło tam trochę korodować wszystko po trochu.

Zalety:

-super niskie spalanie w mieście

-diesel zapalał w zimie bez problemu

-czarny sedan z jasnymi skórami wyglądał bardzo elegancko (pod warunkiem, że skóry były czyste)

-komputerek ostrzegał o przymrozkach

Wady:

-skóra po 10 latach w samochodzie wygląda jak okropnie. w lecie blaknie od słońca, w zimie pęka z zimna. do tego jasna się brudzi niesamowicie.

-w bagażniku nie było tapicerki klapy - zamykając trzeba było chwycić za gołą blachę lub łapać klapę od zewnątrz

-elementy podgrzewane (przednia szyba, fotele) przestawały działać. chyba w połowie fordów są problemy z przepalonymi matami, urwanymi konektorami albo zawieszonymi przekaźnikami.

-korozja

-kartonowe głośniki, które na zimno tylko trzeszczą

-przełącznik zespolony wycieraczek i kierunkowskazów miał strasznie wyrobione manetki

#samochody #motoryzacja #ford


mrfixpl - #autotest 



Ford Focus MK1 1.8tddi sedan



Po Mondeo przesiadłem się na ...

źródło: comment_D9wPz2r9NjktK7cZLD34sm14o9a8ExSX.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
Silnik miał tylko 90KM, więc auto nie było demonem szybkości, było też węższe i wyższe niż mondeo, o wiele bardziej bujało tym samochodem na zakrętach


@mrfixpl:

O ile pamiętam to Focus słynął w swoim czasie właśnie z doskonałych właściwości trakcyjnych

znakomicie trzymał się drogi.
  • Odpowiedz
@vviktor_88: to prawda, ale sedan miał przez długą dupę trochę inaczej rozłożoną masę, a do tego miałem felgę 15'' z balonem zamiast opony. Nie jestem pewien czy u mnie nie było też jakichś pomyłek w tylnym zawieszeniu, bo stał wyjątkowo wysoko.
  • Odpowiedz