Wpis z mikrobloga

Afera ze szpiegami z Cambridge: Szef MI5 ślepo wierzył zdrajcom

Nawet po kilkudziesięciu latach pamiętniki byłego wiceszefa brytyjskiego kontrwywiadu wywołują dreszcze emocji. Bo mowa w nich o słynnej aferze ze szpiegami z Cambridge. Piątka z Cambridge to nazwa siatki szpiegowskiej składającej się z brytyjskich studentów zwerbowanych przez radziecki wywiad.

Co ciekawe, kilka lat temu pojawiły się informacje pokazujące, że jeden z członków siatki szpiegowskiej mógł mieć związek z katastrofą generała Sikorskiego. Jak na razie są to jednak tylko spekulacje. Więcej informacji w komentarzu.

W internecie można znaleźć część zapisków Liddella z okresu drugiej wojny światowej.

Na zdjęciu poniżej Guy Liddell.

#baronal #mikroreklama
BaronAlvon_PuciPusia - Afera ze szpiegami z Cambridge: Szef MI5 ślepo wierzył zdrajco...

źródło: comment_UfH6PLAvrliCO0MjXAha06cnBeNND81s.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Paralotnia: @O__Q: W nagrodę za wsparcie zacytuję słowa Liddella o sytuacji po katastrofie w Gibraltarze. Więcej jest w jego zapiskach, które wstawiłem. ;)

News has come through that Sikorski has been killed in an airplane accident at Gib. There is no news about the cause of the accident. The runway at Gib. is very short and it may be that the plane just failed to rise and went
  • Odpowiedz