Wpis z mikrobloga

  • 1
#axa przez pomylke anulowala mi #ubezpieczenie #oc Od listonoszki dostalem "nadplate za polise..." i dowiedzialem sie o samym anulowaniu po rozmowie z konsultantem. Wznowia jak im odesle pieniadze. Czyli co, teraz jezdzic nie moge? I kilka dni jezdzilem bez?

#ubezpienienia #prawo
  • 14
  • Odpowiedz
@maqs7: O kurcze, tylko moge sie domyslac co by bylo, gdyby zatrzymali Cie niebiescy zanim dostales informacje zwrotna. Zamowienie uslugi przez jakis system online + zrealizowanie oplaty + odokumentowanie jako dowod dla policji? Wymyslam, ale moze jest w tym troche logiki? Daj znac, jesli sie czegos dowiesz. Jak argumentowali anulowanie polisy?
  • Odpowiedz
@maqs7: Wszystko zależy od tego na jakiej podstawie polisa została anulowana. Napisz coś więcej o wyjaśnieniach. Zasadniczo polisa to rodzaj umowy więc pytanie czy umowa z ich strony została rozwiązana? Nie została zawiązana nowa? Czy może po prostu się coś w ich systemie pokiełbasiło?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@tentamten: @quivellen:

Mialem oplacona miesiac temu, juz nawet dokument potwierdzajacy dostali. Pozniej rozbilem inny smochod akurat przed koncem ubezpieczenia wiec ich poinformowalem o wyrejestrowaniu, tez dostalem potwerdzenie tego zlecenia.

Widocznie ktos sie jebnal i anulowal ubezpieczenie na obu. Ciekaw jestem ile zwlekali z przekazem i ile jezdzilem bez.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@maniac777: Jak wyzej. Wypowiedziana zostala na inny samochod. Tylko to bylo przynajmniej miesiac temu. Kolsuntant powiedzial, ze przez pomylke tak wyszlo. Nie dostalem zadnego pisma, po prostu przyszla kasa co mnie zdziwilo. #!$%@? mnie.
  • Odpowiedz
@maqs7: W takiej sytuacji nie było podstaw do rozwiązania umowy więc formalnie ona nadal obowiązywała. Być może miałbyś problemy gdybyś trafił na dociekliwego policjanta który chciałby zweryfikować autentyczność papierka potwierdzającego ubezpieczenie. W takie sytuacji ktoś mógłby próbować postawić Ci zarzut fałszerstwa i próbować obciążyć Cię karą UFG (AFAIR jakieś 5000zł). Nie mniej jednak całość by była do wybronienia ponieważ nie było twoją intencją wypowiedzenie umowy ubezpieczenia na ten samochód. Pytanie tera
  • Odpowiedz
ytanie tera z jak ta sprawa została rozwiązana? Czy stara umowa została "odanulowana"? Czy może zawiązałeś nową? No i jeżeli nowa to pytanie czy też z AXA? Generalnie najbezpieczniejszym dla Ciebie rozwiązaniem była by pierwsza z tych możliwości.


@maniac777: Dostałem na mail druk przelewu z tytułem "zapłata za polisę nr: "

Muszę chyba zadzwonić jeszcze raz bo nie widzi mi się używanie samochodu bez oc przez te 2-3 dni.

Teraz tylko
  • Odpowiedz
@maqs7: Standardowo polisa jest ważna tak długo jak długo jej któraś ze stron nie wypowie. Więc jeżeli nie wypowiedziałeś umowy Ty i nie zrobił tego ubezpieczyciel (nie wiem czy może), to ona nadal obowiązuje (a właściwie przedłużyła się automatycznie). To czy została opłacona czy nie to kwestia drugorzędna.
  • Odpowiedz
To czy została opłacona czy nie to kwestia drugorzędna.


@maniac777: Ona została opłacona, po prostu odesłali mi pieniądze.

Na UFG po wpisaniu numeru rejestracyjnego wyskakuje: Odpowiedź negatywna "Nie odnaleziono danych" lub "BRAK DANYCH".

Wcześniej na 100% dane były, sprawdzałem z ciekawości jak to działa.
  • Odpowiedz
@maqs7: Jeżeli umowa nie została wypowiedziana, to mogli sobie odesłać pieniądze - to nic nie zmienia. Na razie w systemach AXA jak i UFG nie masz ubezpieczenia co nie znaczy że nie masz go w ogóle.

Tak sobie myślę... Pytanie czy rozbitek nie był objęty tą samą umową którą był objęty samochód jeżdżący? Sprawdź numery umów.
  • Odpowiedz
@maniac777: Inne umowy. Tę polisę opłaciłem w lutym, za rozbitka wypowiedziałem na początku kwietnia. Jeśli byłaby to pomyłka to dostałem kasę ponad miesiąc po niej.
  • Odpowiedz
Tę polisę opłaciłem w lutym, za rozbitka wypowiedziałem na początku kwietnia.


@maqs7: To jeszcze upewnij się, że na wypowiedzeniu wpisałeś poprawny numer polisy. (numer rozbitka)

Jeśli byłaby to pomyłka to dostałem kasę ponad miesiąc po niej.


@maqs7: Tutaj to nie jest żaden argument. Żaden z nas nie ma wiedzy o trybach pracy ichniej machiny :)
  • Odpowiedz
To jeszcze upewnij się, że na wypowiedzeniu wpisałeś poprawny numer polisy. (numer rozbitka)


@maniac777: Dobry numer był. Nie odbierają nadal na tej infolinii. Ale będę jeździł chyba, zresztą ja nic nie wiem :)
  • Odpowiedz