Wpis z mikrobloga

@skarpetki: ostatnio mam "przyjemność" pracować na Windows 8 - tragedia. Wiele rzeczy zostało tak uproszczonych, że tak naprawdę wydłużają, a nie skracają czynności. Np. przeglądarka PDF jest bezużyteczna, bo nie da się tam otworzyć ustawień drukowania (możesz tylko wybrać liczbę kopii, zakres stron itp. - nie ustawisz np. drukowania dwóch stron na arkusz), a w dodatku nie można tego programu zamknąć! No po prostu nie ma przycisku "X" :) Dopiero aktualizacja
@Janusz_Cebulak: serio :) Musiałem szukać w internecie odpowiedzi na pytanie "jak wyłączyć Windows 8" :) Są dwa menu, z poziomu których można to zrobić, ale w obu nie było u mnie opcji zamykania systemu, haha. Musiałem stworzyć na pulpicie skrót "shutdown cośtam" :)

Ogólne wrażenia mam takie, jakbym pracował na tablecie. Wszędzie jestem ograniczany, mogę zrobić tylko proste czynności. Na każdym kroku czuję się jak kompletnie zielony użytkownik komputera, który nic
W pracy mam 8, już pół roku - 7 była lepsza. Xp mode jest bardzo wygodny a w 8 nie ma i nie będzie, zamiast tego jest lipny hyper-v. Niby można virtualboxa zawsze zainstalować, ale do wielu zastosowań wystarczał xp mode, a teraz trzeba drugiego windowsa instalować i maszynę wirtualną.

Aplikacje pełnoekranowe w stylu przeglądarki pdfów czy obrazków ssą - trzeba poinstalować normalne przeglądarki, bo tego się nie da wygodnie używać na
@mudkipz: @echelon_: znam chyba cztery sposoby na wyłączenie komputera i nie trzeba robić więcej niż dwa kliknięcia - tak samo jak w 7. Menu z kafelkami można otworzyć naciskając po prostu klawisz windows. I nie rozumiem czemu nie umiałeś tam przypiąć swoich programów.

Przeglądarkę PDF można sobie zmienić przecież i tak musiałeś adobe readera instalować na 7, a tutaj masz większy wybór. W nowszej aktualizacji dodali już przycisk "X", ale
Centurio93 - @mudkipz: @echelon_: znam chyba cztery sposoby na wyłączenie komputera i...

źródło: comment_y5u6sC68ICfIbe1vOby31qtyQb4GgC5N.jpg

Pobierz