Wpis z mikrobloga

Skad sie biora tacy ludzie, ktorzy przychodza w glorii i chwale, bo sadza, ze przynosza chamowi programiscie Zlecenie, za ktore powinien calowac ich po stopach, zadaja wyceny "na juz" (nie wiekszej niz X zlotych, w koncu przyszli tylko potwierdzic wycene, ktorej sami dokonali) bo "to proste i masz tu przyklad innej strony" a na pytanie "co mam zrobic?" odpowiadaja "dorobic pare prostych funkcjonalnosci" i zaczynaja opowiadac o szczegolach graficznych guzika do udostepniania na fb i irytuja sie, jak chcesz dowiedziec sie "co do cholery wlasciwie masz zrobic"? Nie wspominam, ze nie odrozniaja frontend od backend i jak mowisz, ze zajmujesz sie bardziej #php niz cieciem szablonow to sie irytuja znowu, bo przeciesz "robisz stronki"?

Odpowiedz: tacy ludzie biora sie z Warszawy.

#cebula #webdev #programowanie
  • 24
@uirapuru: W tym fachu trzeba być wszechstronnym...

Nawet jak pracujesz w korpo i masz jasno określony zakres obowiązków to warto ogarniać technologie po stronie frontu...czasem szybciej zrobisz coś samemu niż czekając aż kolega który ma się zająć frontem łaskawie weźmie się za swoją robotę.
@fotexxx: Jasne, zgadzam sie, ale ja nie napisalem, ze tego nie potrafie. Napisalem, ze nie zajmuje sie cieciem szablonow, bo jest to dla mnie nuzace

@eltrial jak wyzej. wolam wszystkich, zeby tacy ludzie jak ty tez mogli poszczekac ;)
Napisalem, ze nie zajmuje sie cieciem szablonow, bo jest to dla mnie nużące


@uirapuru: praca ogólnie jest nużąca:) Ja osobiście mam w dupie za co mi płacą o ile płaca mi za prace tyle ile oczekuje :) Na tym polega praca ,że robi się zazwyczaj rzeczy na które nie ma się ochoty :)

No ,ale do świadomości tego potrzeba chyba dorosnąć :)
@fotexxx: zdecydowanie! Ale faktor tego czy cos jest dla mnie ciekawe czy nuzace przeklada sie na entuzjazm, a to na wydajnosc pracy. Klepanie testow nie idzie mi tak samo dobrze jak pisanie czegos wlasnego wedle wlasnego pomyslu :) A ciecie szablonow jest jeszcze nizej niz cokolwiek ;)
@fotexxx na szczescie w robocie nikt nie kaze mi ciac szablonow. natomiast wpis byl o ludziach, ktorzy przychodza po pomoc, ja tej pomocy chce im udzielic, ale jak eltrial pokazal, warszawiakom chocbys chcial, to nie pomozesz ;)
@fotexxx: moje dotychczasowe doswiadczenia z Amerykanami byly takie, ze w zespole nie bylo ani jednego Amerykanina ;) paru Hindusow, Rosjanin, Izraelczyk. Calkiem robotne towarzystwo, tylko czasem malo zdyscyplinowane