Wpis z mikrobloga

Proszę podajcie mi tytuły jakiś ciekawych seriali kryminalnych. Co mnie interesuje: nie chcę, aby był to procedural, tylko prowadzone jakieś dłuższe śledztwo; ciekawe postacie; przede wszystkim zależy mi na ogólnym klimacie serialu (im mroczniej tym lepiej). Wypiszę #seriale, które już widziałem:

#mostnadsundem (kończę drugi sezon)

#broadchurch

#thekilling (nie widziałem duńskiego pierwowzoru i tutaj mam pytanie, czy po obejrzeniu wersji US, nie będę miał wrażenia, że oglądam drugi raz to samo? Przynajmniej mam nadzieję, że w #forbrydelsen przynajmniej mordercą okaże się ktoś inny niż w #thekilling).

#hannibal (czekam, aż zostanie wyemitowany cały drugi sezon)

#sherlock

#truedetective

#fargo (oglądam na bieżąco)

Z polskich seriali widziałem:

#glina

#pitbull
  • 10
@PrawyKuba: odnośnie The Killing to nie, nie będziesz :) Forbrydelsen jest równie rewelacyjne, a nawet lepsze.. mordercą jest ktoś inny, wspólną mają tylko sprawę zabójstwa tej młodej dziewczyny, kolejne sezony to inne sprawy, no i IMO genialna kreacja Sary Lund :)) oglądaj!
@PrawyKuba: Tak przypadkiem wpadłem na ten wpis, ale sam lubię kryminały. Nakręcono serial na podstawie książek Henninga Mankella traktujących o komisarzu Wallanderze. Tytuł serialu to nazwisko głównego bohatera. Podobno dobrze zrobiony. Na razie mam co oglądać, więc nie śpieszy mi się z weryfikacją czy jest równie dobry jak książki, ale kupy powinny się trzymać.
@sidhellfire: Chodzi Ci o wersję amerykańską? Jej nie widziałem, ale szwedzką mogę Ci polecić jak najbardziej. Swojego czasu całą serię emitowało bodajże TV4, choć pamiętam jak przez mgłę, są to bardzo dobre i klimatyczne filmy. Jeżeli lubisz kryminały, to na pewno się nie zawiedziesz (skandynawskie kryminały są z reguły bardzo dobre). Pozdrawiam.