Wpis z mikrobloga

Wiem, że czasami wrzuca mi się mode "A u nas w UK...", ale może kogoś ta ciekawostka zainteresuje.

We Francji zdaje się maturę z każdego pojedynczego przedmiotu. Tak, dobrze myślisz, z WueFu też :D Na ocenę składają się cząstkowe z trzech dyscyplin: jedna lekkoatletyczna, jedna zespołowa i coś gimnastycznego. Na początku roku głosowaliśmy w grupie z połączonych dwóch klas na program, który będziemy zdawać. Możliwości były dość ograniczone (w teorii można zdać i golf, i bieg na orientację).

Z kategorii lekkoatletycznej do wyboru był bieg 3x500m (15min przerwy pomiędzy biegami. Co ciekawe trzeba było przed startem zadeklarować jaki czas się pobiegnie i połowa punktów była przyznawana za zgodność z przewidywaniami) albo pięcioskok (pentabond - rozbieg, pięć skoków, ostatni do piachu).

W kategorii zespołowej do wyboru piłka ręczna, siatkówka i badminton (wtf, bo grany w singlu). Wziąłem ręczną, wygraliśmy z kolegami turniej maturalny.

Koszmarem była ta ostatnia kategoria. Trzeba było wykonać półtoraminutowy performance przed jury, który zawierałby po jednej figurze z każdej z sześciu kategorii. So gaaaay. Ewentualnie można było zrealizować program na drążkach równoległych. Dodaję obrazek poglądowy.

#matura #ciekawostki #francja #tmszdelivers #sport
tmsz - Wiem, że czasami wrzuca mi się mode "A u nas w UK...", ale może kogoś ta cieka...

źródło: comment_DivvdlBCvA9VmGIscAzdgIcYvtGnVdKp.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Migfirefox: #peugeot od sztukowskiego też odpada ( ͡° ͜ʖ ͡°) a poważnie, to zdający taki egzamin pewnie od kopa dostaje zaliczenie, bo ktoś, kto nie umie grać w golfa nie porwałby się na zdawanie z niego egzaminu :)
  • Odpowiedz