Wpis z mikrobloga

#polityka #kongresnowejprawicy #knp #krul #4konserwy

Na stronie http://nowaprawicajkm.pl/ nie znalazłem informacji na temat stosunku do eutanazji. Na wiki znalazłem "Sprzeciwia się legalności ... i eutanazji..." ale też nic konkretnego (nie wiadomo czy jest to całkowity sprzeciw), no i wiadomo jakim źródłem jest wiki. Czy są gdzieś wypowiedzi, najlepiej w formie wideo, gdzie sam Korwin wypowiada się jaki ma stosunek do eutanazji?
  • 14
  • Odpowiedz
@paramite: Coś kojarzę, że Korwin jest na tak, jeśli to chory sam się zabije. Z dzisiejszą technologią można sobie wstrzyknąć truciznę mrugnięciem oka lub drgnięciem policzka. W każdym razie nie można obarczać nikogo innego śmiercią. Może ktoś jakimś artykułem podeprze, a może głupoty godom.
  • Odpowiedz
@paramite: Tu cytat z programu:

"8. Każdy ma prawo się urodzić i umrzeć naturalną śmiercią – z wyjątkiem morderców, którzy to prawo utracą. Państwo nie może angażować się w ułatwianie ludziom popełniania samobójstwa ani dopuszczać, by czynili to lekarze."
  • Odpowiedz
@Mrboo: Tu jest tylko o tym że mam prawo umrzeć śmiercią naturalną jeśli nie jestem mordercą. Nie znaczy to że jeśli nie jestem mordercą to mam prawo umrzeć śmiercią nienaturalną.
  • Odpowiedz
@paramite: Możesz poprosić lekarza czy kogokolwiek, żeby ci dał strzykawkę z jakąś trucizną ale musisz ją sobie wstrzyknąć sam, w przeciwnym wypadku namawiasz innych do zabójstwa.
  • Odpowiedz
@paramite: W ich wizji państwa będziesz mógł kupić sobie w aptece złoty strzał albo zestaw do popełniania samobójstwa ;) Korwin ma obawy związane z eutanazją, ponieważ wykonywana jest przez osoby trzecie i może nastąpić wbrew woli pacjenta.
  • Odpowiedz