Wpis z mikrobloga

Witam Mirasy

Jakiś czas temu pisałem o tym, iż planuje rozkręcić sklep ze smartwatchami i smartbandami (smartzegarki i smartopaski). Zarejestrowałem już domenę smartime.pl i szykuje się do rejestracji firmy. Na razie jestem na etapie rozpoznawania rynku. Moje pierwsza spostrzeżenia są proste - zainteresowanie na Polskę jest, ale samych zakupów jest póki co bardzo mało. Często jest to związane z małą świadomością konsumenta, ale przeważającym czynnikiem jest póki co duża cena (800 zł za gadżet to zbyt dużo). Na starcie nie spodziewam się żadnych specjalnych zarobków. Jeżeli chcecie śledzić moje dalsze poczynania zapraszam do śledzenia tagu #smartime . Pierwszy raz rozkręcam firmę, kończę studia i uważam, że to najlepszy okres na takie kroki.

#technologia #smartwatch #smartband
  • 8
  • Odpowiedz
@Moloch99: Co do asortymentu to znajdź importera z chin i ciśnij szmelc w głównej mierze. Kiedyś się zastanawiałem kto to kupuje ale pracowałem w hurtowni gsm jakiś czas i zaobserwowałem że dla większości liczy się cena a nie jakość i niezły hajs na tym zarabiają. Średnio ok 15-20 tys pln czystego zysku. Byłem w szoku....
  • Odpowiedz
@mRzielony: To zależy jak skończę już wycenę ryzyka. Powiem tak, maksymalnie mogę pokusić się na 50 tysięcy, a resztę próbować pozyskać z dofinansowania dla małych i średnich przedsiębiorstw. Nie są to tylko moje pieniądze, to odłożone oszczędności moich rodziców, które mogą mi udostępnić. W ciągu ostatnich 2 lat powiększyłem je i tak o 20%. Myślę jednak, że nie wykorzystam tej pełnej kwoty, jestem z tych ostrożnych.

@noob_44: Na początku się
  • Odpowiedz
@noob_44: Masz racje. Póki co ciężko z towarem z Chin, najprawdopodobniej z czasem to jednak on przejmie ten rynek. Zaczynał będę od najpopularniejszych modeli i tych trudno dostępnych w Polsce.
  • Odpowiedz