Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem związany z #allegro, zakupiłem używany wózek dla dziecka za 375PLN. Na aukcji było napisane, że stan bardzo dobry (na zdjęciach wyglądał naprawdę dobrze) oraz, że jest plamka na daszku. Wózek przyszedł kurierem, ale okazało się, że: oprócz wspomnianej plamki, tylne kółka ciężko chodzą, brakuje paska do noszenia wózka na ramieniu (brak możliwości dokupienia), siedzisko było szyte lecz mimo to jest w tym samym miejscu podarte. I teraz jeszcze inne informacje: sprzedawca ma firmę (choć na aukcji nie było to napisane, gdy zadzwonił do mnie przedstawili się, że dzwonią z firmy takiej i takiej w sprawie wysyłki), paczka była nadana z firmy, nie dostałem paragonu, wpłata była przez PAYU (nie wiem czy konto było firmowe). Napisałem o wspomnianych wadach i zaproponowano mi zwrot 50 PLN. Wózek w takim stanie można kupić za 250 PLN. Zastanawiam się czy w takim wypadku mogę zwrócić towar na podstawie ustawy. Jeżeli nie to co mogę zrobić?

#januszezakupow #januszeallegro #zwrottowaru #pytanie #pytaniedomirkow #pomoc
  • 9
  • Odpowiedz
@roszej: Jeśli to jest firma to mają obowiązek przez 10 dni przyjąć zwrot bez podania przyczyny. Nie wiem tylko jak to się ma do sprzętów używanych. Zawsze zostaje spór allegro.pl(z tym ciężko coś wywalczyć bo trza zglaszać chyba na policje itd), Daj jeszcze nazwę sprzedającego.
  • Odpowiedz
@roszej: Wygląda na to, że towar jest niezgodny z umową i kupiłeś go w nie takim stanie co opisywał więc chyba można zwrócić.

@AnnMari: Te prawo obowiązuje tylko gdy kupujemy przedmiot od sklepu a nie osoby prywatnej.
  • Odpowiedz
Te prawo obowiązuje tylko gdy kupujemy przedmiot od sklepu a nie osoby prywatnej.


@emcter: Własnie tak jest, ale jeśli to jest jakiegoś rodzaju sklep, tak jak jest to napisane w pytaniu, to sam jestem ciekaw jak to wygląda.
  • Odpowiedz
Ja jedynie miałem przypadek że mi nie przysłali towaru, to allegro kazało zglosić na policje i czekać na umorzenie śledztwa, a za 35 zł nie chciało mi się latać więc odpuściłem.
  • Odpowiedz