Wpis z mikrobloga

#pomoc #kiciochpyta #telewizory Witajcie. Jakiś czas temu kupiłem tuner Opticum HD 406P, Od kilku dni mam z nim problem. Włączam go i każdy kanał widnieje jako kodowany, wyciągnę kartę włożę ponownie i zaczyna działać. Po kilkudziesięciu sekundach przełączania kanałów znów mój ulubiony komunikat o zakodowaniu kanału. Gdy nie przełączam kanałów potrafi działać kilka minut i raz na jakiś czas na kilkadziesiąt sekund znów wyświetla ten sam komunikat po czym wraca do normy. Używam splitera, mógłbym zrzucić winę na niego, ale prócz mojego TV korzystają w domu z niego dwa inne, na których wszystko jest OK, mógłbym zrzucić winę na kartę, ale wymieniam karty i problem nie znika. Czy możliwe by problemem był tuner, miał ktoś podobny problem?
  • 3
  • Odpowiedz
@bslawek: To nie to. Jeszcze zrobiłem aktualizację po twoim wpisie, ale nic to nie pomogło. Teraz mam taki przypadek, że zupełnie nie czyta mi kanałów, któe mają symbol $ obok. Tak jakby nie czytało karty, a odtwarzało jedynie kanały bezpłatne jak TVS czy FOCUS TV. Jakąkolwiek kartę podłączę to samo. W ustawieniach wyświetla kounikat - niewłaściwa karta, nic nie mogę zrobić od dłuższego czasu.
  • Odpowiedz
@Unbreakable91: wiesz co nie za bardzo znam sie na opticum, ale może pomogą Ci chłopaki na forum.dvhk.to taka polska skarbnica wiedzy jeśli chodzi o tvsat ;) tam bym zapytał albo poszukał
  • Odpowiedz