Wpis z mikrobloga

@Solitary_Man: Myślałem, że na wesele kogoś bliskiego to trzeba co najmniej 200 liczyć na łebka. Daje się w kopercie życzenia z podpisem, żeby było wiadomo od kogo czy anonim?
  • Odpowiedz
@keyah: Właśnie szukałam w internetach wypowiedzi ludzi na ten temat i są podzielone zdania:

- trzeba dać minimum tego ile kosztuje wesele za osobę (czyli np jeśli idziesz z kimś i jest 150zł/os to dajesz 300) + jakiś prezent bo inaczej lepiej nie iść

- minimum tysiak

- tyle na ile Cię stać :D
  • Odpowiedz
@Little_Juice: Podobno zdarzają się przypadki, że ludzie dają puste koperty. Kijowo byłoby znaleźć się w sytuacji, gdzie ktoś tak faktycznie zrobił, 3 osoby się nie podpisały i nagle jesteś w małym gronie podejrzanych :/
  • Odpowiedz
@keyah: Osobiście nie słyszałem o takim przypadku. Czytałem jedynie w internetach, a tam to ludzie wszystko mogą napisać.

@kicioch Nigdy nie dawałem kartki ślubnej, i tak później idzie do kosza.

Mój standardowy zestaw: kwiaty, butelka wina, koperta.
  • Odpowiedz
@Little_Juice: No ja sama robię kartki więc uznałam że zrobię taką mocną spersonalizowaną kartkę dla znajomych, może sobie zostawią na pamiątkę, może nie. I moim planem było wrzucenie kasy do środka i wręczenie im (+ wino, bez kwiatów), jakoś tak dawanie samej kasy w kopercie jest dla mnie dziwne.

W ogóle wg mnie dawanie kasy na ślubie jest dziwnym zwyczajem ale to inny temat
  • Odpowiedz
@Little_Juice: No wiadomo, bezproblemowy, ale mam wrażenie że większość ludzi którzy teraz robią wesela, zapraszają dalszych znajomych tylko po to żeby więcej kasy uzbierać a to trochę się mija z ideą wesela :<

A jak piszą na zaproszeniu np to że żadnych kwiatków, tylko wino chcą, żadnych prezentów tylko kasę i nie można ubierać ciemnej sukienki tylko kolorową (wszystko oczywiście w "zabawnych" wierszykach) to dla mnie to już jest w
  • Odpowiedz