Wpis z mikrobloga

W weekend towarzyszyłem mojej mamie na jej kursie doskonalenia techniki jazdy.

Ludzie nie radzą sobie na szarpaku i w poślizgach nadsterownych. To tylko pokazuje kolejny raz, że #miernotydrogowe krzyczące, że nie wolno szybko jeździć są po prostu tragicznie złymi kierowcami. Jeszcze żadna miernota nie przyznała się do zrobienia kursu DTJ, który oczywiście nie świadczy o byciu świetnym kierowcą, ale samo zapisanie się i sprawdzenie swoich umiejętności, świadczy o innej mentalności danej osoby.

To co się działo na płycie to był prawdziwy cyrk. Nie chce nikogo obrażać. Stwierdzam tylko fakt, że przeciętni kierowcy po prostu sobie nie radzą. W dodatku widać było kto miał jakie opony. Moja mama niestety też się nie popisała ale mając nówki wielosezony goodyeara, nie wpadała w poślizg przy prędkościach przy których inne auta się już obracały. Czyłem jak esp łapie tylną oś i stabilizuje auto mimo braku reakcji mojej mamy i dodawanie gazu zamiast hamulca. Te systemy naprawdę potrafią duuużo pomóc słabemu kierowcy, ale opony musza być odpowiednie. Dodam że auto to 10 letni miejski shitbox.

PS Tym razem nie był to tor modlin, bo tam już nigdy nie wrócę przez instruktorów, którzy w pewnej części, nie potrafią jeździć samochodem. Na jastrzębiu obsluga instruktorska jest na najwyższym poziomie.

#motoryzacja #samochody #miernotydrogowe #prawojazdy
  • 60
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cwlmod: Byłem na takim kursie i po nim człowiek dopiero sobie uświadamia jak mało potrafi. No bo w teorii każdy wie że „to proste, trzeba założyć kontrę” ale w praktyce to już wcale takie proste nie jest.

Podobnie hamowanie awaryjne - dzięki ćwiczeniu na torze dwa razy uniknąłem wypadku że zwierzyną gdzie jestem pewien że gdyby nie ćwiczenie tego w bezpiecznych warunkach, po prostu bym p-----------ł

I byłem na modlinie
  • Odpowiedz
  • 1
Byłem na takim kursie i po nim człowiek dopiero sobie uświadamia jak mało potrafi. No bo w teorii każdy wie że „to proste, trzeba założyć kontrę” ale w praktyce to już wcale takie proste nie jest.


@robertx: Z moich obserwacji wynika, że większość ludzi nie ma pojecia czym jest kontra. Ty czy ja to może coś tam graliśmy na kompie czy oglądaliśmy drifty lub top gear, ale ludzie którzy nie interesują się samochodami mają z tym duuuuży problem. Minivany to pięknie aż na sam koniec długiej płyty się obracały xD

Podobnie hamowanie awaryjne - dzięki ćwiczeniu na torze dwa razy uniknąłem wypadku że zwierzyną gdzie jestem pewien że gdyby nie ćwiczenie tego w bezpiecznych warunkach, po prostu bym p-----------ł

Ja się nauczyłem hamować na maksa. Wcześniej jeździłem jak najbardziej płynnie i nawet na trackdayu nie potrafiłem depnąć hamulca na maksa, takie
  • Odpowiedz
@cwlmod:

nie wolno szybko jeździć są po prostu tragicznie złymi kierowcami


Ja tam mam opory przed zbyt szybką jazdą nie ze względu na umiejętności, a dlatego że nie wiadomo co jakiś debil odwali na drodze
  • Odpowiedz
  • 0
@PiotrFr: Ty mieszkasz we Francji, to raz. Po drugie idioci z racji swojego prostego umysłu są przewidywalni i to też jest skill by umieć ich przewidywać. Mi jeszcze żaden nie zajechał drogi tak żeby to było dla mnie zupełnym zaskoczeniem.

No może poza kwestią mojego wypadku, ale jak ktoś chce w ciebie wjechać to tego nie przewidzisz
  • Odpowiedz
  • 0
@smilealittlebit: Oczywiście że jest -0.3S sekundy czasu reakcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Twoja interpretacja jest za to dowodem jak bardzo nie potrafisz jeździć u jak bardzo zaskoczyła cię sytuacja na drodze ^^
  • Odpowiedz
@cwlmod: normalny człowiek zwolniłby, w myśl zasady ograniczonego zaufania. Zawsze uważaj, że drugi kierowca to kompletny debil. Ty zaś jechałeś myśląc o dupie Maryni. także jedyne co mnie zaskoczyło, to twój brak kompetencji.

Ale śmiało, brnij w to dalej. lubisz być memem najwidoczniej xD
  • Odpowiedz
  • 1
@smilealittlebit: Normalny człowiek jechałby dokładnie tak jak ja, za to miernota drogowa jak ty zawsze robi pod siebie jak widzi kogoś skręcającego na warunkowej strzałce xD

Niesamowite że po tylu latach nie tylko ty dalej nie rozumiesz jakie bzdury wypisujesz, to jeszcze nawet przez chwilę się nie zastanowiłeś czy ktoś kto regularnie jeździ na tor może mieć rację, a ty nie xD

Tak, jesteś takim typowym menniczym przykładem miernoty drogowej.
  • Odpowiedz
@cwlmod: tym komentarzem pokazujesz jedynie swoją ułomność. Nie ma znaczenia kto ma rację - koniec końców, r--------ś auto, a twoja różowa zrozumiała, żeś frajer. Równie dobrze możesz wyjść na przejście dla pieszych bez sprawdzania czy ktoś jedzie - masz pierwszeństwo, ale jakie to będzie miało znaczenie, jak wylądujesz w szpitalu?

A to, że jeździsz na tor, jak widać, nic nie znaczy. Wciąż r--------ś auto jak ostatni lamus xD „robienie pod
  • Odpowiedz
  • 1
@smilealittlebit: Kolejny raz pokazałeś swoją głupotę i kolejny raz cię zezłomuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Równie dobrze możesz wyjść na przejście dla pieszych bez sprawdzania czy ktoś jedzie - masz pierwszeństwo, ale jakie to będzie miało znaczenie, jak wylądujesz w szpitalu?

Typowa miernota nie zna przepisów - ty nie wiesz o tym, że pieszy ma obowiązek się rozejrzeć i zachować szczególną ostrożność oraz NIE MA PRAWA wchodzić przed nadjeżdżający samochód.

Odnoszę wrażenie, że próbujesz się odwołać do zdrowego rozsądku tylko jak chcesz to zrobić
  • Odpowiedz