Wpis z mikrobloga

#narty
W tym sezonie chciałbym kupić już swojego narty. Mam buty Rossignol speed 80, czym się sugerować wybierając narty? Chciałbym jakieś u----i póki nie nauczę się lepiej jeździć. Czy atomic, Head za 200 zł do czegoś się nadaje, czy lepiej jakieś świeże?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@TomekRazDwaTrzy 86kg, 185 cm, co mają buty do wagi? Serio nie wiem. Uczyłem się sam bez instruktora i widzę, że braki mam spore a próg wejście w jazdę na nartach to prawie jak zrobić uprawnienia na widłaka.
  • Odpowiedz
@Reynald: "Flex" w butach narciarskich odnosi się do stopnia sztywności buta, czyli tego, jak bardzo but jest podatny na zginanie do przodu. Flex wpływa na kontrolę nad nartami oraz komfort podczas jazdy. Im wyższy wskaźnik flexu, tym but jest sztywniejszy i mniej podatny na zginanie, co daje lepszą precyzję i responsywność, ale wymaga więcej siły od narciarza. Z kolei niższy flex oznacza większą elastyczność i komfort, co sprawdzi się u początkujących lub lżejszych narciarzy.

Skala flexu jest zwykle oznaczana liczbami, które mogą wynosić od 50 (miękki) do 130 lub więcej (bardzo sztywny):

Miękki flex (50–70): lepszy dla początkujących i rekreacyjnych narciarzy.
Średni flex (80–100): odpowiedni dla
  • Odpowiedz
  • 1
czym się sugerować wybierając narty?


@Reynald: przede wszystkim rodzajem narty. Takie uniwersalne to AllRound i zapewne takie będą dla Ciebie najlepsze, jesli nie potrafisz określić jak chcesz jeździć/czego oczekujesz od nart. Olej też narty przeznaczone dla początkujących, celuj w takie które wg. katalogu producenta będą przeznaczone dla zaawansowanych. W dalszej kolejności to już zostaje kolor wybrać :)
Za 200zł to raczej bardzo stare narty kupisz, więc moze warto troche dołożyć
  • Odpowiedz