Wpis z mikrobloga

Doradzcie jaka kamere do monitoringu z Chin wybrać.
Wymagania
automatyczne nagrywanie po wykryciu ruchu
automatyczne śledzenie wykrytej osoby (obrotowa min 270 stopni)
nagrywanie na microSD lub lepiej na dysk sieciowy (nie wiem czy istnieje taka opcja nawet)
może być PoE, ethernet, wifi też ok
kamera będzie na zewnątrz, ale pod dachem.
mocowanie sufit (lepiej) lub na ścianie

#aliexpress #xiaomi #monitoring #banggood #pytaniedoeksperta
blantek - Doradzcie jaka kamere do monitoringu z Chin wybrać.
Wymagania
 automatyczne...

źródło: KAMERA-ZEWN%C4%98TRZNA-MONITORING-HD-WiFi-IP-ZOOM-ALARM

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@blantek: Od pół roku korzystam z Tp-Link C520Ws. Ma wszystko to, co pisałeś.
Możliwe, że są lepsze wybory, ale ja jestem zadowolony.

Nie określiłeś budżetu. Tę ww. można dostać w okolicach 200 zł.
  • Odpowiedz
  • 0
@Fist_Of_Truth: czy ona okresowo skanuje (obraca się) w poszukiwaniu intruza? Można jej ustawić jakie ruchy ma wykonywać? Bez sensu żeby filmowała ścianę, ale też nie chce żeby patrzyła ciągle w jednym kierunku
  • Odpowiedz
@blantek: Można zaprogramować tryb patrolu. Ustawiasz w które miejsca ma patrzeć i na podstawie punktów robi patrol.
Do tego możliwe jest ustawienie stref wykrywania ruchu. Całość wspomagana AI całkiem sprawnie sobie radzi z rozpoznaniem ruchu człowieka, co wyklucza fałszywe alarmy. Nie jest to super doskonałe, bo zdarzało się na silnym wietrze identyfikowało ruch człowieka, gdzie faktycznie był to pokrowiec na ogrodowego grilla. Ale to sporadycznie występowało.

Tryb patrolowy chyba nie ma opcji jak szybko ma wykonywać punkty, domyślnie bodajże to jest co 30 sekund.

EDIT: Z tym patrolem to nie do końca jak mówiłem, właśnie
  • Odpowiedz
  • 0
@Fist_Of_Truth: dzięki z odpowiedzi! A co do nagrywania, jest opcja na dysk sieciowy czy tylko microSD? I nagrywa non stop aż się skończy pamięć czy można ustawić, aby zapisywała jedynie sceny na których coś się dzieje?

Co do patrolu, to skoro da się ustawić te punkty to chyba musi dać się ustawić żeby o jakiś czas te punkty odwiedzała bez ingerencji użytkownika? Jak nie to nie wiem po co tam
  • Odpowiedz
@blantek: Ja korzystam z nagrywania na microSD. Nie pamiętam już jaką tam wsadziłem pojemność; ale chyba 64GB. Nagrywa tylko jeśli wykryje jakiekolwiek zdarzenie. Można oczywiście nagrywać "na życzenie" z poziomu aplikacji + foto. Generalnie nadpisuje najstarsze zdarzenia i w zasadzie cały czas mam jeszcze dostęp do najstarszych. Przegląd jest banalny i segregowany datami.

Jest również możliwość zapisywania nagrań w chmurze, ale to opcja dodatkowo płatna (dla mnie zbędna, bo karta sprawdza się w zupełności w moim przypadku). Z dysku sieciowego natomiast nie korzystałem, więc się nie wypowiem.

Co do patrolu to musiałbym pogrzebać, bo tak na szybko z opcji, to tylko robi jednorazowy patrol i na tym kończy. Pewnie da się to ustawić, bo faktycznie; opcja ta byłaby bez sensu. Tym bardziej, że kamera posiada całkiem fajne, rozbudowane i prawidłowo działające
  • Odpowiedz