Wpis z mikrobloga

Czy ma ktoś może w domu zamknięte opakowanie kawy Lavazza Crema e Aroma 1000 g i mógłby ją zważyć?
Właśnie dostałem swoją z Allegro i zamknięte opakowanie waży 920 gram (razem z opakowaniem) i zastanawiam się czy kręcić imbę czy to normalna waga tej paczki.

#kawa #kiciochpyta
kaziuwichura - Czy ma ktoś może w domu zamknięte opakowanie kawy Lavazza Crema e Arom...

źródło: QEV71Ibj

Pobierz
  • 172
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 35
@Kolarzino @Stixer: https://allegro.pl/uzytkownik/PelletPoz/oceny - oceny ma ok, ale kawa widze ze juz zniknęła z oferty

@Spojler22 waga działa ok, ważyłem mleko i dzbanek z 500 i 1000 ml wody i wszystko się zgadza.

@JanDiabel no bardzo zabawne, że ktoś kupuje produkt w internecie i trafia na podróbkę. Zbij jeszcze piątkę ze sprzedawcą, że to opchnął. Uważam, że takie sytuacje powinny być mocno piętnowane, a nie wyśmiewanie kogoś
  • Odpowiedz
@JasnyBanan kiedys jeden mirek wrzucal zdjecie paczki z allegro i nornalnego sklepu i sie wyglad paczki roznil jak sie porownalo obie. Biedaczku mozesz kupowac dalej na allegro mnie stac kupic w sklepie xD
  • Odpowiedz
@kaziuwichura: Zawsze mnie ciekawią sprzedawcy co sprzedają na allegro mydło i powidło. Ktoś sprzedaje dosłownie wszystko, od kawy po buty, stroje kąpielowe, chemie, karmę dla zwierząt, elektronikę. No wszystko dosłownie. Nie wiem dlaczego ale nie wzbudza to mojego zaufania.
  • Odpowiedz
@kaziuwichura: pracuję w firmie pakujacej ryż, a wcześniej pakującej sery, takie rzeczy się zdarzają na początku produkcji jak waga nie jest jeszcze idealnie wyregulowana, powinna być taka paczka odrzucona, miałeś pecha, pewnie odrzutnik na wadze skręcony żeby nie zawracać d--y,
u mnie przy wadze 1000 g, waga odrzuca juz jak ma 985g
  • Odpowiedz
@kaziuwichura: tak jak wszyscy Ci mówią podróbka. To nawet widać na zdjęciu. Wzdłuż węższego boku przez całą wysokość idzie zgięcie. To oznacza, że opakowanie zostało wyprodukowane w innym miejscu niż była wsypywana kawa. Lavazza ma wszystko w jednej fabryce więc nie trzeba składać opakowań przed zasypaniem. Stąd zgięte opakowanie => podróbka
  • Odpowiedz
Ogólnie to pewnie odchył w zależności od wilgoci wsypu. Pewnie były w opakowaniu mikropęknięcia które spowodowały odparowanie wilgoci i zmniejszenie wagi netto. Dodaj do tego standardowe odchyły w wadze podczas pakowania i masz swoje 900+ gram dlatego wolę ORO w tych bardzo próżniowych opakowaniach gdzie jak otwierasz to widzisz gołym okiem jak w zasysa powietrze. W tych workach to nigdy nie masz pewności czy rzeczywiście nie ma nieszczelności
Arrgon - Ogólnie to pewnie odchył w zależności od wilgoci wsypu. Pewnie były w opakow...

źródło: ORO-250G-1

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 13
@superduck: i to jest wartościowy komentarz, dziękuję. Podsumowując:
- niestety nie wiedziałem, że Lavazza jest najczęściej podrabianai HEHE dałem się nabrać
- mam nadzieję, że pare osób zacznie tak jak ja zwracać uwagę na podróbki
- napisałem gram a nie gramów i z tego powodu było z 10 komentarzy :)
  • Odpowiedz