Wpis z mikrobloga

#100pushups Przypomniało mi się m.in. dlaczego poprzednio porzuciłem ten program. Teraz zastanawiam się nad wznowieniem, ale chcę to najpierw przemyśleć żeby nie skończyło się jak ostatnio. :P On jest jakiś nieprzemyślany. Przypuśćmy że ktoś zrobił 12 pompek w teście wstępnym. No to zaczyna od 1 tygodnia i 3 kolumny. Pierwsza seria - 10 pompek, czyli prawie max dla danej osoby. 60 sekund przerwy. Teraz według planu 12 pompek. WTF??? Jak ktoś ma zrobić swojego maxa po wcześniejszym machnięciu ponad 80% swojego limitu. A później jeszcze 23 pompki do zrobienia. Rozumiem że można sobie przedłużyć przerwę, ale chyba nie o to chodzi żeby serie robić co pół godziny :P Chyba te widełki powinny być trochę przesunięte, bo nie wierzę żeby osoba mogąca zrobić max. 12 pompek wykona ten program. Wiem że to może trochę umowne, ale bez przesady.

A wy co na ten temat myślicie?
  • 13
@gresiu12: chodzi o to, że chcesz przystąpić do programu nieprzygotowanym. Zrób sobie miesiąc wstępny bez żadnych planów; rozgrzewaj i przyzwyczajaj mięśnie do wysiłku, wspomagaj się dietą, jeśli to potrzebne. Później będzie ciężko, ale o to i chodzi.
@elDominiko: ale to nie chodzi akurat o te 12 pompek, bo testu jeszcze nie robiłem ale dwie rzeczy:

- wydawało mi się że ten program można zacząć z każdego pułapu, najwyżej dojście do jakiś dobrych wyników zajmie dłużej

- a nawet jak ktoś potrenuje i za jakiś czas zrobi 30 pompek to pewnie i tak wyląduje w za ciężkim dla niego programie, który jest odpowiedni dla powiedzmy 45 pompek.
@gresiu12: ten program treningowy to sciema, mam lepszy, a mianowicie trzeba #!$%@?ć a nie liczyć. a tak na serio, to rób pompki, staraj się ich nie liczyć i robisz ile wlezie, później chwila przerwy i znowu
@gresiu12: wielu ludzi myśli, że może podejść do testu, wykonać, sprawdzić w tabelce i zacząć trenować według planu. Może i nawet tak to wygląda na tych magicznych stronach "100 coś tam". Jak wspominałem - przygotować się i zrobić ile się da, bez zbędnego wysiłku (o tym wielu zapomina), np. zrobisz 20, a przy 25 czujesz już zmęczenie, ale jednak jeszcze mógłbyś z 5 wycisnąć, więc załóżmy, że Twoją liczbą jest "20"
@gresiu12: Z tego powodu też zrezygnowałem z tego planu. Tak samo plan podciągnięć dla mnie był beznadziejny. Ćwicząc swoim prostym systemem w dwa miesiące z 15 pompek przeskoczyłem do 45, a z dwóch podciągnięć do 9, więc uważam, że progres był spoko, tym bardziej, że w tym samym czasie w dni nie treningowe biegałem po 10-15 kilometrów.
@Strus: Jak biegasz po 15 km to masz dużą wydolność, łatwiej ci podskoczyć z rzeczami siłowo-wytrzymałościowymi jak pompki bo tylko "uruchamiasz" mięśnie.

@gresiu12: Miałem dokładnie tak samo, powinienem zaczynać od 3-ciego tygodnia, 3 kolumny. Na teście zrobiłem 23 a pierwszego dnia treningu kazali zrobić...>72. Zjechałem o tydzień w dół, serie po 10-14 wydają się sensowniejsze.