Wpis z mikrobloga

#pytaniedoeksperta #audio #audioboners #audiovoodoo #kiciochpyta

Głupie pytanie - mam dość stary wzmacniacz TEAC - Teac AG-H350 Reference 300 Series Dolby 5.1 Surround Sound & Stereo Receiver i wymyśliłem, żę dokupię do niego CD-Player takiej samej szerokości - z serii PD-H300, PD-H400 albo PDH-500 - pytanie do was Mirki i Mirabelki, który? I czy lepiej jednotackowy, czy trójtackowy? Nie jestem audiofilem, po prostu chcę dokupić jak najmniej psujący się model, jeśli przy okazji będzie miał lepszy dźwięk, to tym lepiej, ale priorytetem jest dla mnie bezawaryjność.

Próbowałem znaleźć jakieś sensowne porównanie, ale mi się nie udało.
Wiem - stary model, wiem, ma nijaki dźwięk i wiem, za te pieniądze mogę kupić coś "dużo lepszego". Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Grothar: jak ma się najmniej psuć, to zdecydowanie bez zmieniarki, chyba że nie wiem co masz na myśli z tymi tackami. Ale jesteś pewien że 400 i 500 mają taką samą szerokość jak 300, po proporcji szerokości szuflady do reszty jakoś to nie pasuje.
  • Odpowiedz
@Grothar: jeśli chcesz łączyć po wejściu cyfrowym, to sam transport nie ma prawa mieć wpływu na brzmienie. Zwróć tylko uwagę żeby obsługiwał odtwarzanie gapless.
  • Odpowiedz
  • 0
@wypokowy_expert: Już tłumaczę - wszystkie te wąskie modele z więcej niż jedną tacką nie mają klasycznych obrotowych zmieniarek, tylko trzy tacki jedna pod drugą.
Ale fakt - mniej części - potencjalnie mniej się może zepsuć.

Ale masz rację - PD-H400 i PD-H500 mają szerokość 285 mm, podczas gdy seria PD-H300 ma tylko 215 mm, w związku z czym utknąłem w serii 300. Wydawały się na oko identyczne, ale najwyraźniej mam
Grothar - @wypokowy_expert: Już tłumaczę - wszystkie te wąskie modele z więcej niż je...

źródło: dsc_4862

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@jednorazowka: ja mam na czym puszczać muzykę - ta "wieża" to taki kaprys, wspomnienie dawnych technologii w zgrabnej małej obudowie. Jeszcze sobie dokupię decka na kasety do tego, jak znajdę coś w dobrej kondycji i uczciwych pieniądzach. CD przyszedł i śmiga. Chyba zacznę zbierać oryginalne płytki z czasów mojej młodości ( ͡º ͜ʖ͡º) i kasety []
  • Odpowiedz