Wpis z mikrobloga

@UczesanyPedryl: Nie rozumiem po co osoby godzace sie na ryzyko zwiazane z inwestowaniem w kryptowaluty wybieraja kiedykolwiek cos innego niz Bitcoin. Moze 10 lat temu bym zrozumial jak nie kazdy ogarnial co sie odjaniepawla, ale mamy 2024 rok. Było duzo czasu, zeby wyciągnąć wnioski z błędów innych osob.
  • Odpowiedz
@jegertilbake: a ja nie rozumiem po co osoby godzace sie na ryzyko zwiazane z inwestowaniem w kryptowaluty wybieraja Bitcoina. Moze 10 lat temu bym zrozumial jak btc kosztował 1k ale mamy 2024 rok. Serio wierzycie że inwestując 500 zł miesięcznie w Bitcoina zostaniecie za 5 lat milionerami?
  • Odpowiedz
@konrado12: Dziś ryzyko nawet dla osoby nierozumiejacej czym jest Bitcoin jak ty jest niskie a zwrot względem niego bardzo dobry.

Milionerami w czym? W PLN to dzisiaj zaden wyczyn jak mieszkanie 60m2 potrafi więcej kosztowac.

Ja juz wielokrotnie pisalem, ze w BTC sie wklada wolne 50-500k ktorych nie bedzie sie potrzebowac min 8 lat i idziesz sie zajac czymś innym a on robi
  • Odpowiedz
@Atari_65XE: Lepsze 300zl miesiecznie niz 0, najwazniejsze to sprawic, zeby czas i procent skladany dzialal na nasza korzysc a potem juz z górki.

Najlepszy czas zeby kupic btc byl dawno temu, drugi najlepszy jest teraz. Kazdy inwestuje tyle co jest w stanie, wiadomo ze w kapitalizmie najlepiej inwestowac duzo i miec nominalnie a nie tylko procentowo wysoki zwrot, ale oboje tez wiemy, ze wbijasz tu tylko trollowac i nie ma
  • Odpowiedz
Na ta chwile nie ma lepszej inwestycji, prosilem o jej wskazanie, ale nikt mnie nie przekonał.


@jegertilbake: co to za p---------e xd oczywiście że są lepsze inwestycje ale co nimi było dowiemy się za te 8 lat. No chyba ze wg ciebie nic przez 8 lat nie urośnie tak jak bitkoj
  • Odpowiedz
@konrado12: Może milionerami nie zostaną ale gołodupcami też nie jak te ich shitcoiny po 90% spadają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@jegertilbake Jeśli chodzi o stabilny zwrot to S&P i Nasdaq Composite są lepszymi inwestycjami bo nie masz sytuacji, że chłopek sobie w 2017 za 15-20k Bitcoina kupił i dalej był na zero w 2022 roku, jeśli w następnym roku $100k będzie maximum to zdecydowanie lepiej
  • Odpowiedz
@UczesanyPedryl: Ale napisalem wyzej, ze w BTC jedynie sens ma hold a inwestujesz pieniadze których nie bedziesz potrzebowac. Bitcoin zdeklasowal SP500 w przeszłości do tej pory i nie ma powodu, zeby myslec ze sie to zmieni nagle. Podawanie skrajnych przykładów jest wygodne na pewno, ale pozbawione sensu w kontekście tej rozmowy.
  • Odpowiedz
@jegertilbake ale rozumiesz że im coś jest cięższe to trudniej wyżej polecieć? Dajesz przykład że btc który wystartował od zera zdeklasował indeksy giełdowe ( ͡º ͜ʖ͡º) i myślisz że dalej tak będzie.. gratuluję optymizmu
  • Odpowiedz
@Atari_65XE: Ziom, ale co od poczatku bardziej polecialo do gory i ma wyzszy market cap? SP500 czy Bitcoin? Jasne, ze juz nie zobaczymy wzrostów x10 w rok i jak napisalem wraz ze spadkiem ryzyka spadaja tez potencjalne zyski.

Jedynie potwierdziles tym komentarzem to co napisałem i ponownie zrobiłeś to co inni - patrzysz na problemy btc bez szerszego kontekstu nawet gdy one dotyczą tez innych inwestycji o ktorych piszesz xD
  • Odpowiedz