Wpis z mikrobloga

Trzeba przyznać, że wywołany strach przed niepłacącymi najemcami to prawdziwy majstersztyk. Jedni wynajmujący robią castingi jak do top model, inni wolą latami płacić rachunki i trzymać pusty kwadrat, bo ten kiedyś się przyda.

Myślę, że gdyby państwo zdecydowało się wprowadzić przepisy pozwalające szybko wyrzucić nieuczciwego najemcę na bruk, to do MRIT udałaby się pielgrzymka oburzonych z drugiej strony ulicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS. Jeszcze do niedawna istniały przepisy, które minimalizowały ten strach. Jeśli miasto nie potrafiło znaleźć lokum zastępczego dla takiego najemcy, to miasto płaciło odszkodowanie wynajmującemu. Ale przepis ten zlikwidowano za kadencji kredytowiczów 2% ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kishibashi: Wiesz jaki ja problem widzę? Przegięcie w drugą stronę, zrobienie z landlorda pana i władcy który z dnia na dzień powie ci żebyś wypierdzielał z mieszkania mimo że płacisz xD
To trzeba na spokojnie zrobić ramy umów najmu tak żeby przestały być nadużywane klauzule abuzywne, bo jako doświadczony najmujący w każdej umowie znajdowałem kruczki w których właściciele próbowali wykorzystywać swoją pozycję.
Zresztą, na głównej to jest taki płacz jakby
  • Odpowiedz
  • 0
Zresztą, na głównej to jest taki płacz jakby co drugi nie płacił


@ButtHurtAlert: no właśnie o tym mówię, przy realnej skali to naprawdę fenomenalnie rozkręcona spirala strachu.

Wiesz jaki ja problem widzę? Przegięcie w drugą stronę, zrobienie z landlorda pana i władcy który z dnia na dzień powie ci żebyś wypierdzielał z mieszkania mimo że płacisz


Tak, ale przestrzeń między przepisami chroniącymi przed nieuczciwymi najemcami, a przepisami dającymi całkowitą dominację
  • Odpowiedz
@kishibashi: Skończcie to gadanie, że ludzie się boją wynajmować mieszkania i dlatego stoją puste. Jest na rynku coraz więcej ofert z najmem okazjonalnym, który lepiej zabezpiecza interesy właścicieli. Wiele mieszkań stoi pustych, bo ludzie pokupowali je w stanie surowym jako lokatę albo dali zaporowe ceny najmu i nikt im tego nie chce wynająć. Skoro w Polsce jest trudno zabezpieczyć się będąc właścicielem, to w takich Niemczech chyba w ogóle nikt
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert:

Wiesz jaki ja problem widzę? Przegięcie w drugą stronę, zrobienie z landlorda pana i władcy który z dnia na dzień powie ci żebyś wypierdzielał z mieszkania mimo że płacisz xD


dlatego obecny stan prawny, nawet jeżeli prowadzi do pojedynczych patologii, jest dalece bardziej sprawiedliwy niż sytuacja, w której landlord byłby w stanie łatwo, szybko i legalnie usunąć najemcę. mieszkanie to nie towar, jeżeli ktoś tego nie akceptuje, nie radzi
  • Odpowiedz