Wpis z mikrobloga

Moderacja właśnie usunęła mój wczorajszy wpis z linkami do Instagramów 12 Apostołów w Willi na Krecie
Nie rozumiem dlaczego, nie było w nim ani wulgaryzmów, ani przezwisk, ani nawet naśmiewania się z kogokolwiek, więc dlaczego wpis został usunięty za "Atakuje mnie lub narusza moje dobra osobiste"?

Tutaj wpis w wersji archiwalnej:
https://wykopx.pl/wpis/78087625/wpis

Przecież #frajerzyzmlm są osobami publicznymi na własne życzenie i ZALEŻY IM na popularności w swoim biznesie. Linki do Instagramów, na których podają jawnie swoje imiona i nazwiska nie jest naruszeniem ich dóbr osobistych. @a__s dlaczego wpis został usunięty?

Tagi:
#izadamczyk #sebcel #moderacjacontent #frajerzyzmlm #wykop
WykopX - Moderacja właśnie usunęła mój wczorajszy wpis z linkami do Instagramów 12 Ap...

źródło: temp_file7337840717906851577

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WykopX: @Suheil-al-Hassan @huudyy

Chodzi o dane osobowe (imię, nazwisko, wizerunek) - te osoby mają prawo do ochrony swoich danych, a to oznacza też prawo do decydowania o tym gdzie i w jakim kontekście te dane się pojawiają. W przypadku otrzymania zgłoszenia, Wykop nie ma tu za wiele do powiedzenia. Mamy obowiązek działać zgodnie z prawem, a więc w przypadku otrzymania informacji o bezprawnym charakterze treści, niezwłocznie usunąć zgłoszoną
  • Odpowiedz
@a__s: Przecież to osoby publiczne. Same swoje dane udostępniają, m.in. w nazwach profili. Czy jeśli wrzucę tutaj link do konta prezesa rady ministrów z danymi DONALD TUSK to her Tusk może zażądać usunięcia?
  • Odpowiedz
Przecież to osoby publiczne.


@Suheil-al-Hassan: Otóż nie - zerknij na definicję osoby publicznej, politycy jak najbardziej się w nią wpisują, ale osoby, których dane udostępniono na screnie - niekoniecznie :) Tłumaczyliśmy to wiele razy. To, że ktoś udostępnił swoje dane na portalu społecznościowym, nie oznacza, że ktoś inny ma prawo udostępnić jego dane w innym serwisie. Jako właściciel danych to Ty decydujesz o tym gdzie Twoje dane mogą się pojawiać,
  • Odpowiedz