Wpis z mikrobloga

eh, jakiś czas temu narzekałem na to, że zostałem wezwany na policję jako świadek po skorzystaniu z allegro protect.
Teraz dostałem pismo z prokuratory, gdzie jestem wskazany jako pokrzywdzonym i pewnie stracę na tym więcej czasu/pieniędzy, niż był wart telefon, który chciałem kupić...
XD
Więcej szczegółów- w czerwcu 2023 kupiłem telefon na allegro, chłop mi telefonu nie wysłał- allegro protect oddało mi siano. Po prawie roku dostałem wezwanie na policję w miejscu zameldowania jako świadek. Nie pasowało mi to strasznie- miejsce zameldowania mam dużo dalej niż mieszkam, przełożyć dało się w granicy tygodnia, pracowałem wtedy na b2b, nikt mi pieniędzy za dojazd, stracony czas nie zwrócił (koniec projektu, gdzie mogłem dostać karę umowną za nie wywiązanie się). Myślałem, że na tym wreszcie koniec i o sprawie zapominam.
No więc niedawno dostałem awizo - również miejsce zameldowania, koniec końców, pojechałem myśląc, że to coś ważnego. Dostałem akt oskarżenia, w którym ja widnieje jako pokrzywdzony mimo tego, że na policji mówiłem, że pokrzywdzony się nie czuje, a pieniądze odzyskałem. Zapłaciłem za telefon allegro, kasę również odzyskałem z allegro, a w akcie oskarżenia mam prywatne dane sprzedającego, a samo allegro jakby nie jest stroną w tym wszystkim. Moim zdaniem to powinna być sprawa między allegro, a sprzedającym. XD Obstawiam, że teraz będę musiał co jakiś czas kursować na pocztę, odstać swoje w kolejce, albo nawet z---------ć po jakiś sądach.

W ogóle nie rozumiem tego całego allegro protect- fakt dostałem pieniądze w miarę szybko, ale teraz muszę się bujać po komendach i stać w kolejkach na poczcie. Cały sens tego gówna miał być w tym, że sprawę rozwiązuję z allegro, a nie oni robią za proxy z policją...

Warto angażować w to prawnika jakiegoś? Polecacie jakieś porady prawne które się specjalizują w takim szajsie? Zależy mi na jak najszybszym rozwiązaniu tej sprawy przy jak najmniejszym moim udziale i stracie mojego czasu=pieniędzy.

Przy okazji @Kryspin013 niedawno odpowiadałem Ci na post odnośnie jakiejś suwmiarki, zobacz z czym to sie wiąże XD

#prawo #kiciochpyta #prawnik #allegro #allegroprotect #pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TMBRK: a co myślałeś że Allegro to za darmo robi xd oni nie mogą cię zastąpić w postępowaniu karnym. Generalnie jednak nie musisz nic robić teoretycznie jedynie korespondencja będzie przychodzić
  • Odpowiedz
  • 0
@Adams_GA: szczerze to myślałem, że płacąc allegro i odzyskując pieniądze z ich programu, nie podpisując żadnej umowy z tym typkiem co sprzedaje nie będę ciągany po sądach. Obstawiałem, że sytuacja o ile dojdzie do jakiegokolwiek rozwoju prawnego odbędzie się między allegro, a sprzedającym- z wyłączeniem mnie (w końcu cała konwersacja jest w ich serwisie, a jako świadek dostarczyłem jedynie skrinów z ich serwisu).
  • Odpowiedz
@TMBRK: wszystko jest opisane w regulaminie z tego co wiem xd formalnie musisz być pokrzywdzonym niestety ale też nie masz żadnego obowiązku żeby działać w tej sprawie chyba że regulamin allegro coś tam gada
  • Odpowiedz
Przy okazji @Kryspin013 niedawno odpowiadałem Ci na post odnośnie jakiejś suwmiarki, zobacz z czym to sie wiąże XD


@TMBRK: Myślisz, że polski sąd wyśle awizo panu chińczykowi?

No i ja nie skorzystałem z allegro protect tylko prawa 2 tygodni na odesłanie towaru bez powodu.
  • Odpowiedz