Wpis z mikrobloga

Cześć.

Pytanie od laika do obeznanych w kategorii #motoryzacja. Przyszło do mnie pismo z UFG, w którym żądają wyjaśnienia rzekomego braku OC samochodu przez okres tygodnia. Samochód zakupiłem w kwietniu, przejmując OC poprzedniego właściciela, które było zawarte do 12 lipca. W pierwszych dniach lipca złożyłem u brokera wypowiedzenie umowy OC i jednocześnie wniosek o przejście do innej ubezpieczalni. Na wypowiedzeniu widnieje zapis "rozwiązanie skuteczne z dniem 12.07.2024". UFG drąży właśnie o brakujący tydzień OC między dniem w którym złożono wypowiedzenie, a dniem w którym "rozpoczęło się" ubezpieczenie w kolejnej firmie. Czy ten zapis na wypowiedzeniu określa, że ubezpieczenie wygaśnie w dniu 12.07, czy kończy się ono dokładnie w dniu złożenia wypowiedzenia? #ubezpieczenieoc #ubezpieczenie #samochody
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bondo Miałem kiedyś taka historie, że do ufg moja polisa nie trafiła, ubezpieczyciel na moją reklamację wysyłał to do nich jeszcze raz. Może taka sama sytuacja wyszła?
  • Odpowiedz
@Bondo błąd twój i brokera, ustawa mówi jasno, że złożenie wypowiedzenia z art 31 zamyka polisę na koniec dnia w którym zostało złożone wypowiedzenie (a złożenie wypowiedzenia to wysłanie go), i firma niema obowiązku sprawdzać jakichś zapisów niezgodnych z ustawą. Tak część firm bierze takie zapisy pod uwagę i możecie próbować wnioskować do firmy o przywrócenie polisy, ale czy to zrobią to tylko ich dobra wola.
  • Odpowiedz
@sayanek: dokładnie tak. Wypowiedzenie skuteczne nie z datą z jakiegoś dopisku, ale z mocy prawa skuteczne już od następnego dnia. Czyli dzień po złożeniu wypowiedzenia ubezpieczenia nie ma. Ale broker tego nie wie???
  • Odpowiedz
@DZ_PR: ustawa mówi swoje, tak jak mówię niektóre firmy idą na rękę i stosują się do takich zapisów, ale to nigdy nie jest pewnik.

Możliwe że wcześniej mu takie rzeczy przechodziły, idź do niego i powiedz że ma to załatwić i tyle
  • Odpowiedz