Wpis z mikrobloga

Mirki, mam samochod w LPG, na mobywatel ma przypisana normę emisji Euro 4, bo to samochód z końca 2007 roku, zastanawiam się czy można złożyć pismo do organu rejestracyjnego z wnioskiem o zmianę danych. Gdyby udokumentować prawdziwą emisję można by w teorii zmienić normę na EURO6. Bo o emisję tu chodzi, prawda?( ͡° ͜ʖ ͡°)
#motoryzacja #polska #prawo
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Razor2100: he, ja mam auto z przypisanym euro4.
Benzynowe.
Ostatnio robiłem DPka i wyjąłem fabrycznego kata euro4 wkładając nówkę euro5 bo miałem zachcianke.
Czyli.. powinienem móc zmienić na euro5 , prawda ?
Prawda ?
Bo nie o kase tu chodzi co nie
  • Odpowiedz
Gdyby udokumentować prawdziwą emisję można by w teorii zmienić normę na EURO6


@Razor2100: nie. Liczy się tylko deklaracja producenta. Są niby zezwolenia wyjątkowe, ale praktycznie ich nie wydają.
  • Odpowiedz
  • 1
@GeDox: czyli jak rozumiem, możesz mieć nawet wstawiony silnik elektryczny zamiast benzynowego do swojego samochodu ale nie zmienia to norm emisji tak? Kto to k. Ustala? Może warto byłoby złożyć sprawę do sądu hmm.
  • Odpowiedz
czyli jak rozumiem, możesz mieć nawet wstawiony silnik elektryczny zamiast benzynowego do swojego samochodu ale nie zmienia to norm emisji tak?


@Razor2100: nie zmienia. Ba, zostanie Ci zatrzymany dowód rejestracyjny - za niezgodnosc.

Może warto byłoby złożyć sprawę do sądu hmm.


@Razor2100: możesz złożyć skargę do sądu administracyjnego, ale nie tacy jak Ty próbowali.
  • Odpowiedz