Wpis z mikrobloga

Jechanie po Lewandowskim jest najłatwiejsze bo wiadomo, kiedyś dla Niemca strzelał a teraz dla Hiszpana, a dla Polski to już nie. Do tego macha łapami, jak się cofa do rozegrania to chce być wszędzie, a jak czeka na podania to nie angażuje się tak w grę jak np. Modrić i co to w ogóle porównywać. Rozumiem, też, że co to za kapitan itp, bo wiadomo to trzeba albo krzyczeć na wszystkich, startować z łapami do rywali, albo klepać po plecach i z każdą piłkę podaną 3m od celu dawać okejki kolegom.

Jednak jak ktoś mu zarzuca brak zaangażowania to jest ślepy. Zapadł mi jeden obrazek z wczorajszego meczu. 85 minuta, Chorwacja przy piłce, Lewy idzie do pressingu, Livaković przy piłce, presuje go Robert, wokół chyba 3 Chorwatów, a najbliżsi z Polaków to Slisz, Moder i Świderski, którzy weszli na boisko 20 minut wcześniej, deptają jakieś 20-25 metrów za polskim napastnikiem (poniżej screen ze startu "pressingu"). Ale wiadomo, to Lewy macha tylko łapami.


#pilkanozna #reprezentacja #lewandowski
czarny_matt94 - Jechanie po Lewandowskim jest najłatwiejsze bo wiadomo, kiedyś dla Ni...

źródło: Zrzut ekranu 2024-09-09 084917

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ale wiadomo, to Lewy macha tylko łapami.


@czarny_matt94: no ale on nie pasuje do stylu gry reprezentacji.

Albo robisz "polską myśl szkoleniową" bez Lewego albo kleisz zespół z E-klasy tak, żeby wykorzystać Lewego na
  • Odpowiedz
@czarny_matt94 Lewandowski jest ofiarą swojego sukcesu. Przez lata rodzimi mejweni przekonywali Polaków, że Lewandowski to najlepszy piłkarz świata. Zresztą część z nich przyznała mu złotą piłkę, której nie dostał, i tytułowała w ten sposób.

A potem Lewandowski znajduje się na jednym boisku z zawodnikami z samego topu o bardziej uniwersalnym profilu, gdzie różnica umiejętności jest widoczna nawet dla laika, i w głowach Polaków pojawia się error.

No i jest on zasadny,
  • Odpowiedz
@MuszeZalozycKontoByFiltrowacGowno no dobra, to jakie cechy boiskowe Lewandowskiego zasługują jeszcze na szczególne uznanie? Jest po prostu bardzo dobry w wielu elementach piłkarskiego rzemiosła, ponadprzeciętnie ustawia się na boisku i ma czuja, dzięki czemu jest w stanie te umiejętności wykorzystywać.

Natomiast polscy kibice oczekiwaliby od Lewandowskiego boiskowej samowystarczalności, a takich cech nie ma i nigdy nie miał. Wmówiono im, że Lewandowski to taki polski Messi albo Ronaldo, a on zawsze był innym
  • Odpowiedz
@camelinthejungle: za Kloppa w Dortmundzie potrafił bardzo dobrze grac jako 9,5, czyli nie ograniczał się tylko do egzekucji, potrafił też pomoc w rozegraniu. W Bayernie bardzo dobrze strzelał rzuty wolne, w pewnym momencie genialnie — każdy kojarzył charakterystyczne dwa kroki przed strzałem. Efektywność rzutów karnych to zawsze top. Świetnie gra tyłem do bramki, potrafi przetrzymać piłkę z obrońca na plecach, by drużyna przeszła z fazy ataku do obrony. O wykończeniu
  • Odpowiedz
@MuszeZalozycKontoByFiltrowacGowno ja tego nie neguję i się zgadzam. Wszystkie aspekty rzemiosła napastniczego ma albo na topowym, albo przynajmniej bardzo dobrym poziomie.
I zgadzam się z konkluzją (sam o tym wspominałem): z racji swojego profilu Lewandowski jest po prostu uzależniony od kolegów na boisku. Co więcej: większości z tych cech nie jest w stanie w ogóle pokazać, jeśli nie ma wsparcia zdyscyplinowanych i rozwiniętych piłkarsko zawodników wokół siebie. To dotyczy nie tylko
  • Odpowiedz