Wpis z mikrobloga

Jeśli jakiś Mirek ma zamiar przyjechać do Niemiec do pracy i zarabiać poniżej 2500e to odradzam, ciężko wyżyć za 400e(a to tylko samo jedzenie) miesięcznie, plus do tego opłaty, paliwo, wypad do pubu raz w miesiącu, jakieś zwiedzanie etc. Zostanie ledwo z 300-400euro. Ah ta Europa #przegryw #pracbaza
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MokryWloch92: Wszystko zależy, można wynajmować pokój i wegetować a później wrócić z oszczędnościami, ja znam tylko komunikatywnie angielski i mieszkam u starego + zarabiam jako tako więc średnio mi się opłaca, ale i tak to lepsza alternatywa niż życie i wynajem w Polsce, bo u nas jest dużo gorszy dramat.
  • Odpowiedz
@MokryWloch92: No widzisz, da się ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mój stary robi kilkanaście lat w fabryce smrodu gdzie zarabia mniej niż ja obecnie, 4-brygadówka, zap...sz świątek piątek czy niedziela, przełożeni chvje, ludzie tak ku...a żyją i ja sam nie pojmuję jak bo ja mam lepiej a nadal nie jest jakoś super...
  • Odpowiedz
@MokryWloch92: Ja jako student dawałem radę przeżyć za niecałe 1k miesięcznie wliczając w to paliwo i imprezy w weekend oraz okazyjne wyjazdy na jakieś wycieczki po okolicy. Ale ogólnie 2.5k netto nie wystarczy na komfortowy styl życia jako dorosły. A z drugiej strony 2.5k euro to lekko poniżej średniej.
  • Odpowiedz