Wpis z mikrobloga

Ile wydajecie na tydzień utrzymania w Niemczech? Chodzi mi głównie o jedzenie, jakieś piwko i inne przyjemności. U mnie to wychodzi jakoś 150e tygodniowo, a i tak wiele rzeczy sobie odmawiam. #emigracja #niemcy
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MokryWloch92: My wydajemy około 50 e tygodniowo (na dwie osoby). Z używek to tylko słodycze :) Jemy normalnie, nie jakieś parówki czy inne śmieci. Czasem wyskoczymy do restauracji. Nie mamy daleko do Polski i jak jesteśmy w PL to kupujemy mięso na zapas, bo wychodzi taniej. Nie liczyłem ile wydajemy na mięso. Jakbyśmy mięso kupowali w DE to pewnie sporo więcej niż 50 e tygodniowo by wychodziło.
  • Odpowiedz
@MokryWloch92: Mało jem xD Chyba głównie przez to, że mało mięsa jem no i często mam już coś w domu, tak że tylko dokupuje brakujące produkty. Ale jak doliczyć piwka, lody, pickę, itp. to jeszcze wyjdzie tak +20€ może.
  • Odpowiedz
@MokryWloch92 ceny w sklepach sa zblizone pl-de wiec ci od 50€/tydzien to takie same robaki jak u nas para ktora wydaje na zarcie 1000 pln miesiecznie. Pasztetowa z biedry, keczup madero, jajka z promocji, mrozone mieso, najtansze pieczywo, tania herbata/kawa, brak supli
  • Odpowiedz
  • 1
@MokryWloch92 Zgadza się. Codziennie też gotujemy. Gdybym doliczył mięso kupowane w Polsce to wyszłoby więcej, ale to już pisałem.
Nikt nam słoików nie robi ( ͡° ʖ̯ ͡°)

"ktoś wyżej napisał, że wydają po 25euro na jedzenie.. Po prostu XDDDD pewnie żarcie od mamusi z Polski brane i później się chwalą, jacy oni nie zaradni"
Zapytałeś to grzecznie odpisałem. Nigdzie się niczym nie chwalę. Czemu się tak
  • Odpowiedz
@MokryWloch92 wydajemy ok 80-100€ tygodniowo na dwie osoby, w tym jest już też chemia do domu. W kanjpach jadamy praktycznie tylko na wakacjach albo zamawiamy jakiegoś chińczyka, jeśli chcemy coś świętować.
  • Odpowiedz