Wpis z mikrobloga

Wiem, że to ciężki temat w przypadku linuxa.

Którego linuxa najbardziej możecie polecić pod dotyk (do tableta), aby można było coś więcej zrobić tym dotykiem oprócz ruszania myszką?

#linux
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@wstanczyk Mogłem się bardziej szczegółowo wyrazić. Chodzi o architekturę x86. Z tego co czytałem to jest problem z Androidem na x86. Tablet to Asus t101ha z Intelem Atom x5-z8350 i 4GB RAMu (na obecne czasy słabiutka konfiguracja). Fabrycznie był Win 10, ostatnio zainstalowałem Win 11.
  • Odpowiedz
@segbas: linux nie nadaje się na dotyk, bo nie ma dostosowanych appek (jest gorzej niż pod

Windowsem).


@vries: Ale pierdy wypisujesz. Osobiście to mam wrażenie, że gnome to tylko nadaje się pod dotyk. Sam dotyk pod linuksiem według mnie działa lepiej pod gnome niż na windowsie. Gorzej jest natomiast z innymi DE jak KDE.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Jakie Gnome, Jakie KDE? Czy Linux ma choć jeden odtwarzacz wideo z obsługą gestów? Podpowiedź: nie. Jakiś porządny czytnik ebooków z interfejsem dotykowym? Nie bardzo. Jak ktoś potrzebuje odpalić przeglądarkę, to linux od biedy się nada, ale nie o to chodzi według mnie w obsłudze tabletu.

Windows jest kiepski, bo jest ciężki. Gesty? Jest darmowa apka, która daje ustawić customowe gesty i działa to dobrze. Jako pozostałość po Windowsie
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Czy Linux ma choć jeden odtwarzacz wideo z obsługą gestów? Podpowiedź: nie.


@vries: Co ty p--------z panie "ekspert"? Sprawdziłem pierwszy lepszy SMPlayer i ma normalnie obsługę gestów jak typowe androidowe odtwarzacze. Zakładam, że w mpv czy jakimś innym też da się to włączyć bo ma na też natywną wersję na androida. Pewnie jakieś bzdury z Gnome typu totem też ma (nie sprawdzałem).

Jakiś porządny czytnik ebooków z interfejsem
  • Odpowiedz
@Kryspin013:
Ok, masz rację. SMplayer działa jako tako (o czym nie wiedziałem), a z apkami do ebooków nie byłem zapoznany jak należy, a szkoda, bo mi się przydadzą.
W takim razie mogę przyznać, że da się z linuksa korzystać na tablecie jako tako.

W takim gnome to się po prostu robi z menu ustawień

Nie to miałem na myśli. W Gnomie gesty są do kitu. Nie wiem, może to mój tablet, ale nie potrafię z nich korzystać jak należy (podejrzewam, że są robione pod touchpad, nie pod
  • Odpowiedz
@Kryspin013:

Ok, masz rację. SMplayer działa jako tako (o czym nie wiedziałem), a z apkami do ebooków nie byłem zapoznany jak należy, a szkoda, bo mi się przydadzą.

W takim razie mogę przyznać, że da się z linuksa korzystać na tablecie jako tako.


@vries: No nie xD Najpierw wyskakujesz z gotową tezą a jak zanegowałem twoje argumenty to zmieniasz zdanie. Ja po prostu ci pisałem, żebyś sprawdził bo zwyczajnie pisałeś jako osoba, która albo tego nie testowała
  • Odpowiedz
linux nie nadaje się na dotyk, bo nie ma dostosowanych appek (jest gorzej niż pod

Windowsem).


@vries: Wut, oczywiście, że jest. W sensie nie cały, ale już od dawna masz środowiska graficzne pod telefonu typu Phosh czy Plasma Mobile
  • Odpowiedz