Wpis z mikrobloga

@martymcfly9: może dlatego, że Francuzi jako jeden z najwaleczniejszych narodów Europy, posiadający przebogatą historię wojen i wojskowości, byliby w stanie zapisać historię przynajmniej kilku państw. A może sprawa jest jeszcze prostsza i podobne obrazki tworzą bezdenni ignoranci.
  • Odpowiedz
@kubusxd: @trymvs: @JesusOfSuburbia: no co Wy, ja myślałem, że od tysiąca lat Francja ciągle wciry zbiera ;) wstawiłem ze śmieszkowym pytaniem, bowiem niezbyt przepadam za Francją i jej polityką ostatnich dwóch stuleci, stąd gdyby ktoś pytał to bez wahania chętnie wywołałbym ból dupy u niejednego Francuza takim stwierdzeniem, jak innymi głupimi śmieszkami w stylu największego masztu na białą flagę jakim jest wieża eiffla, mimo, że Francuzi mogą być dumni
  • Odpowiedz
@martymcfly9: ale który Francuz mający elementarne pojęcie o dziejach swojego narodu mógłby mieć z powodu tego obrazka ból dupy? Chyba odczułby zażenowanie z uczuciem politowania.
  • Odpowiedz
@trymvs: może nawet tego kto wstawił (czyli mnie) ten obrazek uznać za żenującego, obojętne. ale mam nadzieję, że nie wytworzyłem wrażenia, że "wiedza" zawarta na tym obrazku może stać się podstawą przypisu naukowego w pracy, bo umieściłem go jedynie w celach humorystycznych, a wywołał oddźwięk jakbym pozostawił go w kategorii naukowej "czy wiesz, że".
  • Odpowiedz
@martymcfly9: już dobrze, może unikniesz stosu. Po prostu denerwuje mnie ta potoczna opinia o Francuzach jako tchórzach i przysłowiowych nieudacznikach. Takie obrazki nie biorą się znikąd i umacniają ten głupi mit.
  • Odpowiedz
@trymvs: myślę, że nie umacniają. Sądzę, że mniej więcej zorientowany człowiek po szkole wie, że Francja jest silnym państwem i liczącym się podmiotem na arenie międzynarodowej od samego początku istnienia, a np.polskie śmieszkowanie wynika głównie z naszego bólu dupy za ich zachowanie w '39. Ale wiem, że to tak jakbyśmy widzieli ten np. '39 a nie widzieli reszty ich przeszłości. Podobnie jest z kawałami o głupich blondynkach, to, że znamy mądre
  • Odpowiedz