Wpis z mikrobloga

@orkako: No pisza to samo co przecietny wykopek pod znaleziskami o zabiianiu Zydów czy kogoś tam jeszcze przez Polaków - negacja, usprawiedliwianie, naciagany symteryzym plus przykłady z d--y. Turbopatrioci w krajach regionu sa podobni, wiec zachowuja sie podobnie gdy uznają, że im ktos kraj obraża. Dlatego nie ma co liczyć na porozumienie w sprawach historycznych, ktore tak emocjonuja społeczeństwa - to można było robić na Zachodzie a nie tutaj.

Aczkolwiek
  • Odpowiedz
@szurszur: A ja widzę że są takie jak się spodziewałem. Czyli sposób masakry nie istotny, oni są ważniejsi, a jak ktoś pyta o liczby czy o źródło to nie dostaje odpowiedzi. Równie dobrze mogą to być boty i turbopatrioci. Może ktoś im przypomnieć jak w pośpiechu bandy UPA uciekały przed regularnym wojskiem. Szkoda że tak późno zareagowało
  • Odpowiedz
A ja widzę że są takie jak się spodziewałem. Czyli sposób masakry nie istotny, oni są ważniejsi, a jak ktoś pyta o liczby czy o źródło to nie dostaje odpowiedzi.


@KarmelkowyZubr: No tak jak pisałem zachowanie typowe dla nacji z wschodniej Europy. W Polsce, Ukrainie, Rosji czy Serbii te same sztuczki sie stosuje aby siebie wybielić i uzasadnić zbrodnie, a demonizowac innych. Róznica polega na tym, że u nas wyksztalciły
  • Odpowiedz
  • 4
@szurszur: Szurze, proszę cię, już się nie kompromituj. To naprawdę nie jest temat w którym można białorycerzyć. No chyba, że chcesz mówić, że zbrodnie UPA to nie są zbrodnie narodu Ukraińskiego, bo UPA mordowała również Ukraińców zarówno w czasie wojny jak i po wojnie.
  • Odpowiedz
No chyba, że chcesz mówić, że zbrodnie UPA to nie są zbrodnie narodu Ukraińskiego


@orkako: A pogromy i mordy dokonane na Zydach sa zbrodniami narodu polskiego?
  • Odpowiedz
@szurszur: a kto stoi za tymi mediami? Nie Ci którzy domagają się od Polaków odszkodowań za holocaust i obarczają nas winą? Ty się z choinki urwałeś? Cały postępowy zachód na nas sra i próbuje zafałszować historię na swoją korzyść.
  • Odpowiedz
  • 3
@szurszur

@orkako: No pisza to samo co przecietny wykopek pod znaleziskami o zabiianiu Zydów czy kogoś tam jeszcze przez Polaków - negacja, usprawiedliwianie, naciagany symteryzym plus przykłady z d--y.


Powiedział kiep, który jednocześnie w swoim poście uprawia... negację, usprawiedliwianie i naciągany symetryzm xDDD. Jak można być tak żałosnym hipokrytą.
  • Odpowiedz
@szurszur w takim razie przykład rodziny Ulmów i wszystkich innych pokazuje, że to naród polski Żydów ratował i dla Żydów jako naród poniósł najwyższą cenę, jakby się chcieć tak dalej bawić.
Nie ma porównania wyjątkowo okrutne i powszechne ludobójstwo, którego sprawcy są wynoszeni na piedestał i uważani za bohaterów a pojedyncze przypadki szmalcownictwa które były piętnowane, a ich autorzy przez istniejące wówczas struktury państwa skazywani na śmierć w wyrokach, które wykonywano.
  • Odpowiedz
Nie ma porównania wyjątkowo okrutne i powszechne ludobójstwo, którego sprawcy są wynoszeni na piedestał i uważani za bohaterów a pojedyncze przypadki szmalcownictwa które były piętnowane, a ich autorzy przez istniejące wówczas struktury państwa skazywani na śmierć w wyrokach, które wykonywano.


@Odbytko_ze_Zwieracza: Jak to nie ma. Przeciez oceniono cąły naród na podstawie wydarzen z przeszlosci.
Wyroków smierci dla szmalcowników było niewiele w stosunku do skali problemu. Nawet w raportach z Londynu polska władza na uchdzsttwie rozkminiała, że nie mozna za bardzo pietnowac przelsadowania Zydów, bo to wsrod wielu Polaków wzbudza niechec.

takim razie przykład rodziny Ulmów i wszystkich innych pokazuje, że to naród polski Żydów ratował i dla Żydów jako naród poniósł najwyższą cenę, jakby się chcieć tak
  • Odpowiedz