Wpis z mikrobloga

jak nie ma, jezeli ktos zarabia +200k/rok i nie ma zwolnienia jakiegos warunkowego typu rolnik to musi byc zarejestrowany jako platnik vat


@ivall: No właśnie chyba nie do końca jest to prawdą. Znam trochę lekarzy, każdy z nich ma działalność i żaden płatnikiem VAT nie jest. Przychód z pewnością mają większy niż 200k/rok, tak więc zależy to od innych kwestii. Ale nie jestem specem, ja jestem na tym ohydnym etacie
  • Odpowiedz
@ivall:

jak nie ma, jezeli ktos zarabia +200k/rok i nie ma zwolnienia jakiegos warunkowego typu rolnik to musi byc zarejestrowany jako platnik vat


Bzdury, wystarczy że wystawia faktury dla kontrahenta spoza UE. Limit 200k jest dla kontrahentow wewnątrz UE
  • Odpowiedz
@ivall: ja zarabiam +200k/rocznie i nie jestem w rejestrze VAT z racji tego że jestem zwolniony ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale za to płacę maksymalną składkę zdrowotną ( ͡ ͜ʖ ͡)

PS Nie jestem rolnikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak wystawiają faktury tylko na US, to chyba też nie będą musieli być w rejestrze ale nie znam
  • Odpowiedz
@Markowowski: artykuł 43 ustawy o VAT. Tam masz wypisane co może być zwolnione z vatu. Nasi milionerzy zawsze mają kod PKD 74.90.Z i raczej nie podchodzi on pod zwolnienie z vatu, przynajmniej według tej ustawy. Zapytałem o to kumpla, który studiuje prawo i jutro ma mi dać znać hehe
  • Odpowiedz
@Euphor: Kolega żyje w 2010-2012 roku, gdzie posiadanie ajfona to pozerstwo xD Ale jak ktoś ma droższego flagowca od Xiaomi to pewnie nie xd
  • Odpowiedz