Wpis z mikrobloga

Ile teraz trzeba wydać za wydanego kompa głównie do montażu wideo? Mój obecny ma już z 6/7 lat i pora na zmiany.
Może być składak, może być gotowiec. Myślałem nad jakimś z Apple ale u nich mnie drażnią rozwiązania w przypadku podpięcia 2 monitora i jakichś podzespołów.
A wiadomo od czasu do czasu jakiś CS również może zostać odpalony ;)
I jak już to może polecacie jakieś konkretne sklepy gdzie kupować?
#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #pcmasterrace #pc #montaz #montazfilmow #cokupic #komputery
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@AjKenFlaj to raczej dostosowuje się do potrzeb. Średnio ludki wydają 6-8 za takie dobre sprzęty pod montaż. Wiadomo, jest jakiś podstawowy pułap, który zależy od najdroższych komponentów, np rtx 4070, który ma dwa encodery NVENC swoje kosztuje, ale cena całości jest zawsze związana z tym ile ramu czy storage chcesz, więc za 12 też będzie spoko.

W tym miejscu mogę polecić firmę xpc Sp zoo ( ͡ ͜ʖ
  • Odpowiedz
  • 0
@majk3l dziękuję za informację, a może jakis mac byłby lepszy? 8k to zdecydowanie za dużo dla mnie do amatorskiego montazu i zabawy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
A ta firma to Twoja czy jakaś która sprzedaje pc czy dlaczego polecasz?
  • Odpowiedz
  • 0
@AjKenFlaj no więc właśnie dlatego mówilem, że:

raczej dostosowuje się do potrzeb.


Bo co ciekawe słabszy sprzęt będzie działał tak samo, po porostu nieco wolniej (dłuższy rendering itp). Także znacznie lepiej będzie coś doradzić znając twoje założenia, budżet, bo to że większość osób tyle wydaje to nie znaczy, że ty też musisz. No ale z drugiej strony warto też mierzyć siły na zamiary.
  • Odpowiedz