Wpis z mikrobloga

Wiecie może czy jak kupię włącznik ścienny z dwoma przyciskami to może zrobić tak że jeden włączy prąd w lampie do której fizycznie jest podłączony a drugi włączy/wyłączy Smart socket albo żarówkę wifi (do której nie ma bezpośredniego połączenia kablami)? Może ktoś ma do polecenia jakiś przełącznik? #tuya #smarthome
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@lobo: dobra czaje. No mam bramkę ZigBee do tuya więc kupię włącznik. Nie wiem czy jest tam miejsce na przekaźnik i chyba mi się nie chce sprawdzać :P
  • Odpowiedz
@schreder: są różne "włączniki podwójne".
Jedne mają jedno wspólne wejście L, i dwa wyjścia (przez dwa włączniki) L1 i L2
Inne mają zupełnie rozdzielone dwa obwody, każdy przełącznik ma swoje wejście i wyjście.

I są różne "systemy smart".
Jedne możesz sterować napięciem fazy (L), więc nawet "jednowejściowy" przełącznik wystarczy, by sterować modułem wifi.
Inne mają "wejście bezpotencjałowe" w sensie "zewrzyj te dwa druty" (albo "zewrzyj ten drut z N") -
  • Odpowiedz
  • 0
@hrumque: i ogólnie to ja mam bramkę tuya. Mam też przewód neutralny który rozdzielę żeby szedł do włącznika oraz plafonu (tak jak jest na schemacie podłączenia). Ogólnie wydaje mi się, że będę mógł scenę przygotować żeby jeden przycisk normalnie włączał prąd w plafonie a drugi nic nie włączał (bo nie podłącze L2) tylko włączał żarówkę wifi
  • Odpowiedz