Wpis z mikrobloga

Mirki, zastanawiam się nad którymś z tych dwóch mieszkań w stanie deweloperskim. 68 m2 kosztuje 516 tys. więc cena dość atrakcyjna, 58 m2 470 tys. ale dostęp do dwóch dużych ogródków. Przechodząc do sedna sprawy, jak obecnie orientacyjnie wynosi wykończenie mieszkania przy takim metrażu? 7 lat temu za moje obecne mieszkanko 38m2 myślę, że wydałem pod 100 tys. za wszystko ale jak się domyślam ceny poszły do góry. Zajmuje się ktoś remontami i potrafiłby oszacować ile przygotować sobie pieniędzy na zwykłe wykończenie (nie mówię tu o meblach i sprzętach agd bo to już osobna kwestia)
#kiciochpyta #deweloperka #remontujzwykopem #remont #mieszkanie
Coffeepls - Mirki, zastanawiam się nad którymś z tych dwóch mieszkań w stanie dewelop...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Coffeepls w tym pierwszym jakby wywalić ten pokój koło salonu to byłoby spoko. Salon z aneksem kuchennym na 20m2 to jakieś nieporozumienie xD

Ja rok temu za wykończenie domu 100m2 razem z meblami wydałam 250k.
  • Odpowiedz
@Coffeepls a drugie? Moja córka miała taki pokój w mieszkaniu poprzednim i da się to jakoś mądrze rozplanować, chociaż dwójki na takim metrażu nie widzę.

Dla mnie ciągle abstrakcja jest salon z aneksem na 20m. Ani salon ani kuchnia xD
  • Odpowiedz
  • 0
@Lonate córa 7 lat, ale tu prawdopodobnie oddałbym większy jej. Wiadomo, że metraż nie jest rewelacyjny ale póki mogę to kupuje mieszkanie na takie jakie mnie stać żeby nie musieć brać kredytu. To też pewnie za 5 lat bym sprzedał i znowu powiększył bez konieczności hipoteki
  • Odpowiedz
  • 0
@Sabarolus życia jeszcze trochę zostało, mam 27 lat a jednak zawsze kredyty kojarzyły mi się ze zbędnym obciążeniem psychicznym, dzieciaki wystarczająco stresu dają.
  • Odpowiedz
@Coffeepls: mam 34, spłacilem juz jeden hipoteczny, mam drugi - po 2 miesiacach o tym zapominasz. Zzynsz do spółdzielni, rachunek za prąd etc nie daje stresu? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Musisz je płacic tak samo
  • Odpowiedz
  • 0
@Sabarolus mniejsze kwoty mnie nie stresują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
pomijam już fakt, że żaden bank mi za dużego kred nie udzieli, bo to że wkładu własnego mam 650 tys to jedno a drugie to nie do końca wykazuje odpowiednie dochody
  • Odpowiedz