Wpis z mikrobloga

Sławomir Nowak to patostreamer, co do którego istnieją poważne podejrzenia, że wykorzystuje nieporadnego życiowo Krzysztofa Kononowicza w celu zarabiania na jego wizerunku oraz podejrzenia o wyłudzanie rządowych dotacji.

Na zewnątrz oraz w środku domu Kononowicza zamontowano kamery rejestrujące obraz i dźwięk, do zapisów z których dostęp musi mieć Sławomir Nowak bo to on publikuje nagarnia z mieszkańcem domu przy Szkolnej 17. Nagrania zawierały wizerunki Kononowicza, Wojciecha Suchodolskiego oraz innych osób z marginesu społecznego odwiedzających ten dom. Osoby te nie zdawały sobie/nie zdają sobie sprawy z dochodów jakie generują filmy zawierające ich wizerunek. W materiałach widać "zależność Kononowicza od zarządzających kanałem internetowym i portalami społecznościowymi oraz nieświadomość zysków uzyskiwanych przez udostępniających jej wizerunek, gdyż, jak napisano, ofiarami mogą tu być osoby o ograniczonej poczytalności".

Sam Nowak ma całkowitą kontrolę na kanałami Kononowicza a wcześniej też Suchodolskiego i zyskami z tych nagrań. Posiada zdalny dostęp do ich telefonów i to on decyduje z kim mogą rozmawiać a z kim nie. Dzięki temu łatwo mógł/może manipulować oboma panami, którzy nie są w ogóle świadomi sytuacji. Nie wiadomo czy oprogramowanie do zdalnego sterowania urządzeniami zainstalowano za zgodą ich właścicieli


To nie moje słowa, przeczytałem to w artykule, który, zgodnie z nieprawomocnym jeszcze wyrokiem sądu, nie narusza niczyich dóbr osobistych.

#kononowicz #patostreamy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach