Wpis z mikrobloga

#router #sieci #siecikomputerowe #kamery #budowa Hej, mam problem. Po po podłączeniu jednego z kabli POE do rejestratora reolink diody w rejestratorze zaczynają mrużyć i rejestrator sie resetuje. Sprawdzone równiez na innym porcie POE w rejestatorze, wiec to wina kabla raczej. Kabel ma wyjscie poza mór budynku. Został zarobiony i sprawdzony testerem kabli, pokazuje poprawnie diody na wszystkich pinach, ale po podłączeniu do rejestratora jest problem. Może coś z uziemieniem, coś powoduje zwarcie?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NoFapToday: zaczęło się dziać po intensywnych opadach, czy to nowa instalacja? Kabel w ziemi napowietrznie? Tester 8 żył + uziemienie, czy tylko 8 żył bez badania zwarcia w uziemieniu? Końcówki kabli wtyczki rj45 z ekranem bez ekranu?, keystone?
  • Odpowiedz
@NoFapToday:
1. Podłączałeś kamerę bezpośrednio (krótkim kablem np 1.5m) do rejestratora by sprawdzić?
2. Diody idą po kolei NA OBU(!) końcówkach testera? One nie pokazują tego samego, trzeba sprawdzać diody na obu stronach kabla.
  • Odpowiedz
z obu stron masz te same wtyki czy użyłeś innego? Wiem że używałeś testera, ale masz 2 standardy zaciskania aneks a i b, nie pomyliłeś się że jeden bok masz na A drugi na B? Może przekroczyłeś moc urządzenia POE bo mogłeś być na granicy wydajności i wpięcie dodatkowego urządzenia przekracza już ?
  • Odpowiedz
  • 0
@flex3code: po dwóch stronach mam inne wtyki, moze powinienem jeszcze raz zarobic wtyk przy rejestatorze. Wydaje mi sie ze był zaciskany standardem równieżB, na to tez wskazuje tester kabli. Wątpie iż przekroczylem moc urządzenia, problem występuje po podpięciu samego kabla, bez kamery podpiętej, oraz wypinając inne kable podłączonych juz kamer do rejestratora.
  • Odpowiedz
@NoFapToday: No to ja bym mierzył czy kabel nie ma zwarcia DO ZIEMI na poszczególnych żyłach i potem kolejno rezystancje między przewodami. Może gdzieś wbity gwóźdź, wkręcony wkręt, zagięcie na metalowej obudowie. Miernik i do roboty. P.S. Dla pewności na początek Woltomierz na AC i zobaczyć czy "jakimś cudem" nie masz 230V na którejś żyle.
  • Odpowiedz
@NoFapToday: Spróbuj zacisnąć od nowa, wygląda na zwarcie. Przyznam szczerze że takie beznarzędziowe wtyczki to robią mega problemy, lepiej użyć zwykłej rj45 i zaciskarki, ewentualnie wtyki modułowe ale wciskane nożem krosowniczym. Droższym rozwiązaniem są keystony + patchcord dowolnej długości, jest to droższe, ale pozwala na więcej opcji.

Edit: a i jeszcze jedna sprawa, mówisz że z jednej strony masz ekranowany wtyk, możliwe że wystaje ci jedna żyła i zwiera do
  • Odpowiedz